powłoka lakieru samochodowego

Jeżeli zastanawiałeś się kiedyś jaki rodzaj powłoki dostosować do lakieru samochodowego to z reguły miałeś dwa wyjścia – powłoka kwarcowa lub ceramiczna. W powłokach na lakier chodzi przede wszystkim o wytworzenie dodatkowej warstwy ochronnej, która będzie skutecznie osłaniać lakier przed potencjalnymi zarysowaniami i innego typu uszkodzeniami. Sprawdźmy czy powłoka ceramiczna jest opłacalna i dlaczego tyle kosztuje?

Ochrona lakieru na własną rękę

Zacznijmy od tego, że powłoka ceramiczna jest cienka i na ogół jest niewidoczna na pierwszy rzut oka. Trzeba się naprawdę dobrze przypatrzeć, aby dojrzeć jakąś różnicę na lakierze. Warto wspomnieć, że żadna powłoka nie zagwarantuje nam w pełni, że lakier naszego samochodu nie ulegnie zarysowaniu. Tak jest w przypadku wszystkich powłok. Jest to ochrona, która zapewnia skuteczność, ale nie 100%. Dlaczego zatem warto inwestować w ten rodzaj dodatkowych zabezpieczeń? Odpowiedź jest prosta. Jest to zwyczajna troska o nasz samochód. Szczególnie, kiedy nasze auto jest nowe i pochodzi prosto z salonu to naszą główną motywacją do założenia powłoki jest fakt, że jest to wydatek, który warto zrealizować na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa. Niektórzy powiadają, że wygląd nie ma znaczenia. Kierowcy aut z pewnością tak nie powiedzą. Prezencja samochodu powinna być nienaganna. Każde zarysowanie, wgłębienie czy niedoskonałość rzuca się w oczy i powoduje, że auto nie tylko traci na wyglądzie, ale przede wszystkim na swojej wartości rynkowej. A to może mieć już duże znaczenie jeżeli chcemy w przyszłości zmienić markę auta czy model na inny. 

Przejdźmy do rzeczy. Jak możemy nałożyć powłokę ceramiczną na lakierze auta? To dosyć prosta procedura i nie wymaga od nas szczególnych zdolności manualnych jak i wiedzy. Na początku należy dokładnie wyczyścić nawierzchnię lakieru. Drugim etapem jest odtłuszczanie za pomocą specjalnego preparatu. Kolejnym etapem jest polerowanie lakieru. I tu jest właśnie najtrudniejszy moment. Polerowanie lakieru czyli usuwanie rys jest najbardziej czasochłonne dla całego procesu. Między innymi dlatego tego typu usługi są drogie. Samo polerowanie może nam zająć dwa dni. Ostatnim etapem jest oczywiście nałożenie powłoki ceramicznej za pomocą ściereczki z mikrofibry jak i aplikatory w postaci gąbek. Istotne jest, aby rozkładać powłokę równomiernie po lakierze. Następnie czekamy aż powłoka się utwardzi. 

Auto myjnia samochodowa – Renegades Garage Kraków

W odpowiednich warunkach możesz nałożyć lakier samemu. Jest to jednak proces, który wymaga sporego wysiłku. Polerowanie lakieru robi już swoje. Jeżeli wolisz oddać samochód w profesjonalne ręce to zdecyduj się na prawdziwych specjalistów w swoim fachu. Auto myjnia samochodowa z Krakowa umożliwia wiele usług związanych z pielęgnacją samochodów. Sprawdź https://myjniakrakow.com/ i zobacz dotychczasowe realizacje miłośników motoryzacji.