Zastanawialiście się kiedykolwiek jakie miasta w Europie są najbardziej dostępne dla osób niepełnoprawnych? Ten ranking top 3 przyjaznych dla osób niepełnosprawnych miast w Europie może was zaskoczyć! Czy wśród tych miast znajdują się wasze typy?

 
3 najbardziej dostępne dla niepełnosprawnych osób miasta w Europie

W rankingu wzięto pod uwagę takie elementy infrastruktury miejskiej jak chodniki, przystosowanie transportu publicznego do osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, a także samą sieć połączeń, jak również dostęp do atrakcji turystycznych.
 

Londyn dla niepełnosprawnych


Londyn jest jednym z najlepszych miejsc w Europie dla turystów niepełnosprawnych! W porównaniu z innymi miastami europejskimi poruszanie się po Londynie na wózku inwalidzkim jest dość łatwe, głównie dlatego, że wiele kostek brukowych nie przetrwało bombardowań II wojny światowej, a dostępny transport publiczny jest dobrze rozwinięty a przede wszystkim przystosowany do osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Prawie wszystkie obszary turystyczne są płaskie, w tym Trafalgar Square, dzielnica teatralna i okolice Muzeum Brytyjskiego, Imperial War Museum i południowej strony Tamizy.
Ogólnie chodniki są bardzo dobrze utrzymane, a większość skrzyżowań ulic ma krawężniki dla osób na wózkach inwalidzkich. W Londynie nawet kursuje spora liczba taksówek z rampami.

 

Berlin miasto sprzyjające niepełnosprawnym


Berlin jest jednym z najbardziej niedocenianych miast dla turystów (w tym niepełnosprawnych podróżnych). Dla wszystkich zainteresowanych historią XX wieku jest to jedno z najlepszych miejsc na świecie! Stolica Niemiec oferuje dość płaski teren ze wspaniałym systemem chodników (z rampami). Wiele słynnych atrakcji Berlina znajduje się w niewielkiej odległości od siebie. To sprawia, że ​​miasto jest idealne na pieszą wycieczkę. Berliński system transportu publicznego, w tym autobusy i metro, jest ogólnie dostępny.


Barcelona


To spektakularne miasto zapewnia doskonale dostępny system transportu publicznego, w którym dostępne są wszystkie autobusy, a wiele stacji metra ma rampy i windy. Jedną z moich ulubionych rzeczy w Barcelonie jest to, że średniowieczne centrum miasta ma bardzo niewiele kostek brukowych. Oznacza to, że użytkownicy wózków inwalidzkich będą mieli znacznie łatwiejszą jazdę niż w miastach takich jak Paryż, Brugia i Stambuł.
Połącz pobyt w mieście z wycieczką na plażę! Są tam rampy, aby dostać się z chodnika na piasek, i są drewniane ścieżki, aby dostać się do wody. W niektórych miejscach możesz nawet wypożyczyć wózki plażowe!

Miastom, które nie znalazły się w naszym subiektywnym rankingu zalecamy dostosowanie miasta do potrzeb osób niepełnoprawnych. Z pewnością krokiem w dobrą stronę będzie zakup urządzeń dla niepełnosprawnych. Więcej na ich temat znajdziecie na stronie http://windydlaniepelnosprawnych.com.pl