Pluszowy miś z różową kokardą na tle ciast i deserów

Impreza baby shower od kilku już lat cieszy się niesłabnącym zachwytem wśród wielu Polek. Co więcej, wymyślane są coraz to nowsze pomysły na ozdoby, przekąski, dekoracje, a także prezenty dla przyszłej mamy. Jak zabrać się za organizację przyjęcia typu baby shower i kto tak naprawdę powinien je zorganizować?

Wyjątkowe przyjęcie dla przyszłej mamy!

Absolutną królową wieczoru jest oczywiście przyszła mama. I choć ona sama może zorganizować przyjęcie z okazji zbliżających się narodzin dziecka, to przyjęło się, że tego typu imprezę wyprawia jej siostra lub przyjaciółka. Nie ukrywajmy, organizacja takiego przyjęcia może być niezwykle męcząca dla kobiety ciężarnej. O wiele lepiej, aby nie musiała uczestniczyć na etapie przygotowań. Dzięki temu sama impreza będzie dla niej ogromną niespodzianką oraz – co tu kryć – wielkim przeżyciem.

Od czego zacząć?

Przede wszystkim istotna jest kolorystyka. Utarło się, że cała impreza powinna być zaaranżowana w kolorze różowym lub niebieskim – w zależności od płci dziecka. Jeżeli przyszła mama spodziewa się chłopca, balony oraz inne dekoracje powinny być w kolorach: niebieskim, błękitnym, granatowym (wówczas dla rozjaśnienia warto wprowadzić także białe dodatki). Natomiast zbliżające się przyjście na świat dziewczynki powinno być świętowane w kolorach różu oraz bieli. 

Balony na baby shower

Choć balony nie będą jedynym elementem dekoracyjnym baby shower, warto zwrócić na nie szczególną uwagę. Obecnie dostępnych jest wiele ciekawych modeli właśnie dedykowanych pod tego typu imprezę. Balon w kształcie wózka, smoczka, kołyski, albo ciekawy napis z balonów-literek “to chłopiec” lub “to będzie dziewczynka”, są absolutnymi hitami ostatnich miesięcy. Warto odwiedzić miejsce takie jak hurtownia akcesoriów urodzinowych, bo to właśnie tam można znaleźć mnóstwo różnych gadżetów dekoracyjnych, w tym idealnych na baby shower. Zachęcamy do odwiedzenia hurtowni https://towarnafestyny.pl/

Coś na ząb

Na baby shower świetnie sprawdzi się drobny poczęstunek, najlepiej w postaci tzw. finger foods. Kolorowe babeczki – zarówno te słodkie jak i wytrawne zrobią absolutną furorę. Warto pamiętać, że można dodać do nich barwnika spożywczego, dzięki czemu nawet poczęstunek będzie korespondował z kolorystyką całego wydarzenia! Goście i przyszła mama na pewno będa tym zachwyceni!

Skąd czerpać inspiracje?

Wiele ciekawych pomysłów zarówno na wystrój, jak i potrawy można znaleźć na portalach społecznościowych. Polecamy zwłaszcza zajrzenie na Instagram, gdyż tam przede wszystkim publikowane są piękne zdjęcia, w tym również z różnego typu przyjęć. Jedno spojrzenie na fotografię przyjęcia baby shower wystarczy, aby móc zainspirować się i zorganizować równie rewelacyjne (o ile nie lepsze) przyjęcie!