e-bike

Rowery elektryczne cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Wysokiej jakości komponenty, takie jak silniki elektryczne, baterie do rowerów elektrycznych a także akcesoria pokroju manetek, systemów wspomagania czy też wyświetlaczy pozwalają na zapewnienie efektywnej i wydajnej pracy takiego pojazdu. W poniższym artykule znajdziesz informacje o tym jak dbać o baterie do rowerów elektrycznych a także na co zwracać uwagę wybierając baterię do ebike – zapraszamy do lektury!

Baterie do rowerów elektrycznych – jakie powinny być?

Baterie do rowerów elektrycznych to podzespoły, bez których urządzenia te nie są w stanie pracować i pełnić swojej funkcji. Bateria ebike odpowiedzialna jest za magazynowanie energii, którą silnik elektryczny, w który wyposażony jest ebike, następnie przetwarza na moc wykorzystywaną do nadania pędu temu pojazdowi. W związku z tym, że baterie do rowerów elektrycznych są niezastąpione w ich konstrukcji bardzo ważnym jest by spełniały one odpowiednie parametry techniczne umożliwiające nie tylko długotrwałą, wydajną pracę ale przy tym jak najbardziej regularne rozładowanie. Poza aspektami technicznymi, które z pewnością są najważniejszymi, równie istotnym jest sposób ich montażu. Baterie do rowerów elektrycznych mogą być montowane na bagażniku lub też w centralnej części ramy – bardzo ważnym w tym aspekcie jest łatwość ich demontażu. Dlaczego? Właśnie w celu zapewnienia im właściwych warunków przechowywania i konserwacji.

Bateria do roweru elektrycznego – konserwacja

Bateria do roweru elektrycznego to bardzo delikatny, choć przystosowany do użytkowania w nawet bardzo trudnych warunkach, element konstrukcji ebike. łatwość demontażu tego podzespołu jest związana z koniecznością zapewnienia mu właściwych warunków przechowywania w trakcie nieużytkowania. Bateria do roweru elektrycznego musi być również co pewien czas ładowana przy użyciu gniazdka z sieci elektrycznej – możliwość jej prostego demontażu zdecydowanie ułatwia ten proces, gdyż nie stawia użytkownika w obowiązku transportowania pojazdu do wnętrz mieszkalnych. Jakie wymagania w zakresie konserwacji ma bateria do roweru elektrycznego? Przede wszystkim nie może być przechowywana w zbyt niskich lub wysokich temperaturach – zarówno jedne jak i drugie mogą spowodować to, że stracą one swoją żywotność i przestaną działać. Optymalną temperatura przechowywania tych urządzeń jest w granicy 15-25 stopni Celsjusza. Warto również pamiętać o tym, że nie warto doprowadzać do sytuacji, w której bateria do roweru elektrycznego ulega pełnemu rozładowaniu – regularnie powtarzająca się taka sytuacja może przyczynić się do spadku jej żywotności oraz zmniejszenia się jej pojemności.

Bateria ebike – jak ją czyścić?

Przez wzgląd na to, że rower elektryczne wykorzystywane są w różnych warunkach, bateria ebike, w które są one wyposażane, nierzadko ulega zabrudzeniu. W sytuacji kiedy trzeba naładować ją po intensywnej przejażdżce w górach naturalną jest potrzeba jej oczyszczenia przed wniesieniem jej do mieszkania. Pomimo tego, że akumulatory zamknięte są w szczelnej obudowie, unikać należy narażania baterii ebike na bezpośredni kontakt z wodą pod dużym ciśnieniem – można przetrzeć baterię przy użyciu wilgotnej ściereczki, podobnie jak można użytkować rower elektryczny w trakcie opadów deszczu, jednak niewskazanym jest mysie jej pod bieżącym strumieniem.

Gdzie kupić akumulatory do rowerów?

Bateria ebike, w której znajdują się akumulatory do rowerów, są bardzo wydajnymi elementami co jednak przekłada się na ich cenę, która w przypadku najlepszych modeli waha się od 2-3 tysięcy. Atrakcyjną cenowo ofertę, której znajdują się akumulatory do rowerów, ma z pewnością polski producent zestawów do konwersji roweru na elektryczny oraz podzespołów do ebike, czyli Enery-Bike. Z asortymentem tego producenta, w którym znajdują się akumulatory do rowerów, silniki elektryczne a także zestawy do konwersji, zapoznać się można pod adresem https://energy-bike.pl/kategoria-produktu/baterie/.