retro łazienka

Łazienka w stylu retro? Dlaczego by nie spróbować! Tęsknota za dawnymi czasami odzwierciedlona jest doskonale w założeniach stylu retro. Jak urządzić taką łazienkę, jakie elementy wyposażenia wybrać by ukazać inspirację stylem retro? Przekonajcie się sami!

Założenia stylu retro

Styl retro jest stylem, w którym inspirujemy się poprzednimi epokami. Kolorem bazowy, który z pewnością odgrywa w tym stylu największe znaczenie jest biel. W stylu retro ważne jest wykorzystywanie do wyposażenia i umeblowania elementów, które odwołują się do poprzednich epok. Bardziej zdobionych, może niekiedy nieco rustylanych. W stylu retro nie używamy modernistycznych linii i prostego wzornictwa.

Wyposażenie łazienki retro

W łazience w stylu retro warto zdecydować się na wyposażenie z charakterem. Mogą być to stylowe baterie wannowe wolnostojące. Są one bardzo designerskim elementem wystroju. W ich przypadku dopływ wody musi być doprowadzony w podłodze.

Innym stylowym wyposażeniem w łazience mogą być baterie umywalkowe z pokrętłem do regulacji ciepłej i zimnej wody. Taka bateria może być zarówno zamontowana do ściany, jak i do blatu.

Kolejnym stylowym wyposażeniem mogącym nadać retro stylu jest wanna wolnostojąca na nóżkach. Można wybrać taką, która ma nóżki pomalowane metaliczną farbą, dzięki czemu będą wyglądały jakby były wykute z metalu.

Stylowe wyposażenie łazienki znajdziecie na stronie http://www.wodnetrendy.pl/10-wannowe?n=50&orderby=price&orderway=desc

Meble w łazience w stylu retro

W łazience w stylu retro meblami powinny być toaletki na ozdobnych nóżkach z drewna. Mogą być malowane na biało lub inny kolor, ale drewniane. Szafki w stylu tero mają dużo ozdobnych elementów, gałki i frezy.

Retro dodatki

Stworzenie retro klimatu w łazience nie jest możliwe bez wykorzystania dodatków. Do wprowadzenia retro klimatu przydarzą się kolorowe wazony, stylowe mydelniczki.