black metal

Behemoth jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich grup muzycznych na świecie. Nazwa zespołu jest przetłumaczona jako – bestie. Zespół metalowy funkcjonuje już na rynku od 1991 roku i został założony w Gdańsku. Specjalizują się w gatunkach metalowych i ich poszczególnych odłamkach takich jak: black metal, death metal czy pagan metal. Grupa jest również bardzo kontrowersyjna ze względu na popularyzację oraz gloryfikację postaci szatana. Często ich teksty wywołują palpitacje serca u osób mocno wierzących. Dlatego mała rada – jeżeli ktoś jest osobą silnie związaną z religią chrześcijańską i nie ma dystansu do otaczającego świata to lepiej nie interesować się tą tematyką muzyczną. Liderem zespołu jest Adam Nergal Darski, który oprócz wielkiego talentu muzycznego jest także obdarzony dużą charyzmą sceniczną i pomysłowością, która widoczna jest szczególnie na teledyskach do utworów. Są one demoniczne, mroczne, a czasami nawet przerażające – przez co bardzo interesujące dla widza.

 

nergal

Nergal gwiazdą mainstreamowego świata

Nergal zasłynął już z wielu swoich kontrowersyjnych wypowiedzi na temat kościoła katolickiego w Polsce czy ogólnych sytuacji związanych z religią. Nic dziwnego. To jest część jego wizerunku, który kreuje od lat, dlatego szokującym faktem dla wielu osób było pojawienie się wokalisty zespołu Behemoth w jury znanego show telewizyjnego związanego z muzyką. Nie wiadomo czy Nergal chciał wówczas złagodzić swój wizerunek z uwagi na swój związek inną polską gwiazdą sceny muzycznej – Dodą, czy po prostu było to dla niego fajna przygoda i możliwość zarobienia dodatkowych pieniędzy. Jedno jest pewne, że Adam Darski charakteryzuje się niezwykłą charyzmą i pasją do wykonywanego zawodu, ponieważ wszystko co otrzymujemy od zespołu w postaci płyt muzycznych, teledysków i koncertów wykonywane jest przez grupę niemalże idealnie. Nie bez powodu są też jedną z najpopularniejszych grup metalowych na świecie.

 

Sklep z płytami – Behemoth

Płyty muzyczne zespołu Behemoth możemy znaleźć tutaj. Jest to sklep z płytami online, który oferuje również wiele innych możliwości. Płyty muzyczne możemy zakupić w różnych formach – CD, DVD oraz płyty winylowe.