Catering dietetyczny to nic innego jak dieta na zamówienie. Decydując się na taki catering nie musimy martwić się o przygotowanie sobie posiłków, co często bywa uciążliwe. A jak wiadomo najczęstszą przyczyną nieprawidłowego żywienia jest brak czasu na przygotowanie posiłków.

Dieta powinna obejmować 5 posiłków dziennie, w tym śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek oraz kolacja. Wszystko to jest tak przygotowane, aby nie przekroczyć zbyt dużej ilości kalorii w ciągu dnia. Porcje pozwalają uniknąć poczucia głodu, a także podjadania między posiłkami. Miejscem, w którym znajdziemy wielki wybór różnorodnych cateringów jest np. Gdańsk.

Wady cateringu dietetycznego

Możemy się domyślać, że największą wadą w cateringu jest to, że pozbawia nas samodzielności w przygotowaniu potraw. Natomiast co będzie w momencie kiedy po długim czasie zrezygnujemy z cateringu? Otóż będzie nam brakować wtedy wiedzy, a także przydatnych umiejętności do tego, aby samemu sobie coś przygotować. Najczęstszym błędem jaki popełnia wielu z nas jest także fakt, że często dłużej przechowujemy posiłki, przez co zmienia się wartość odżywcza oraz smak potraw.
Kolejnym minusem jest niestety wysoka cena cateringu dietetycznego. Należy także zwrócić uwagę na to, że często firmy nie przykładają uwagi do jakoś produktów, które otrzymujemy. Otóż dzieje się tak, ponieważ chcą zminimalizować tym sposobem koszta i używają np. gotowych, kupionych potraw.


Zalety cateringu dietetycznego

Jak już wcześniej zostało wspomniane dużą zaletą takiego cateringu jest oszczędność czasu. Nie musimy się martwić o to, czy np. zdążymy przygotować sobie rano śniadanie, czy też obiad po przyjściu z pracy. Jeśli chodzi o zamówienie cateringu to można podjąć go praktycznie w każdym mieście np. Gdańsk, czy Wrocław. Wybierając Trójmiasto warto zainteresować się oferta firmy cateringowej Banglob.

Plusem jest także to, że każdego dnia otrzymujemy różnorodne dania, w związku czym unikamy monotonności i tego samego jedzenia kilka razy z rzędu. Kolejną zaletą dla osób, które nienawidzą zmywania jest fakt, że nie muszą tego wcale robić! Jest to idealny powód do tego, żeby pokochać jedzenie w pudełkach. Swoje posiłki zawsze możesz zabrać ze sobą, gdzie tylko chcesz, do pracy, szkoły, na uczelnię. Fajną sprawą jest również to, że potrawy czekają już na Ciebie zanim się obudzisz!