Laser frakcyjny CO2 to skuteczny i bezpieczny zabieg, jednak jest pewna grupa osób, która nie powinni go wykonywać. Zabieg służy do odmładzania i usuwaniu przebarwień. Urządzenie emituje fale, które dostając się do tkanki skórnej, powodują jej mikrouszkodzenia, stymulując ją tym samym do odnowy i regeneracji, czego efektem jest zauważalnie odmłodzona skóra, redukcja i zmniejszenie blizn. Na świecie te nowoczesne rozwiązanie zyskuje wielu zwolenników i jest coraz bardziej popularne. 

Zabieg dedykowany zarówno starszym, jak i tym młodszym

Oprócz wygładzenia zmarszczek i uelastycznienia skóry, laser frakcyjny CO2 oferuje także wyrównanie kolorytu skóry czy zmniejszenie widoczności blizn, w tym tych potrądzikowych i pooperacyjnych. Znacznie poprawia to wygląd skóry. Dodatkowo urządzenie stymuluje produkcję kolagenu. Laser frakcyjny wykorzystywany jest również w zabiegach usuwania brodawek i polipów oraz w waporyzacji zmian śródnabłonkowych i znamion naskórnych. Jak widać, ma wiele zastosowań.

Kiedy lepiej zrezygnować z lasera frakcyjnego CO2?

Mimo że to bardzo popularny, bezpieczny i skuteczny zabieg są pewne przeciwwskazania, które mogą wpłynąć na  brak możliwości poddania się laserowi. Otóż z lasera frakcyjnego CO2 nie powinny korzystać osoby, które mają otwarte, niezagojone rany. U osób w ciąży i z aktywną chorobą nowotworową zabieg też należy odłożyć w czasie. Lepiej nie decydować się na laser, gdy występują takie choroby jak bielactwo czy cukrzyca. O możliwości wykonania zabiegu każdorazowo decyduje specjalista, więc jeśli zauważy jakiekolwiek przeciwwskazania, może odmówić jego wykonania. Wszystko po to, by zapewnić bezpieczeństwo pacjentowi.

Więcej przydatnych informacji na temat lasera frakcyjnego znajduje się na stronie internetowej  https://www.meaclinic.pl/zabiegi/laser-frakcyjny-co2