Większość nowych grafików cyfrowych staje przed dylematem, jeśli chodzi o wybór urządzenia, od którego zależą efekty jego pracy. Do wyboru jest nie tylko wiele różnych marek, ale także różne typy urządzeń. Czy powinieneś wybrać tablet do rysowania? Tablet graficzny? Zwykły tablet? Lub laptopa z ekranem dotykowym?

Tak duża różnorodność może wydawać się przytłaczająca dla nowicjusza, a niektóre wskazówki byłyby mile widziane.

Zalety tabletów graficznych:

  • Tablety graficzne są bardzo przystępne cenowo. Są najbardziej przystępne cenowo, ponieważ zostały stworzone wyłącznie w celu rysowania, a zatem brakuje im większości dodatkowych funkcji, które mają inni. Dzięki temu ich cena jest wystarczająco niska, aby znaleźć się w zasięgu finansowym większości ludzi. Z przyzwoitym komputerem tablet graficzny powinien umożliwić natychmiastowe rozpoczęcie pracy ze sztuką cyfrową. I w rzeczywistości większość początkujących zaczyna tutaj, zanim później przejdzie na bardziej bogate w funkcje i drogie urządzenia.
  • Tablety graficzne są również najdokładniejsze ze wszystkich 3. Ze względu na to, że zostały stworzone z myślą o sztuce cyfrowej, wszystkie pociągnięcia i pędzle, które umieszczasz na powierzchni tabletu, zostaną dokładnie przeniesione na ekran przed Tobą.
  • Ze wszystkich 3 urządzeń to tablety graficzne są najtrwalsze. Mają mniej delikatnych części i są mniej podatne na starzenie się. Mam swoją od prawie 7 lat i wciąż jest jak nowa.

Czy tablety do rysowania działają z laptopami?

Większość z nich można podłączyć do laptopa przez port USB. Czasami, w zależności od posiadanego laptopa, może być konieczne zaktualizowanie sterowników i być może zainstalowanie dodatkowego oprogramowania do pracy z tabletem do rysowania. Większość modeli tabletów graficznych tego jednak nie potrzebuje.

Co więcej, nie zawsze potrzebujesz laptopa do pracy z tabletem do rysowania. Dzięki obecności ekranu większość tabletów do rysowania może służyć do rysowania pod nieobecność laptopa. Niektóre z nich mają nawet własną pamięć lokalną, a także łączą się z Internetem, co pozwala na zapisywanie pracy lokalnie lub w chmurze.

Sprawdź nowe tablety graficzne od producenta Huion na https://huion.com.pl/11-tablety-graficzne