Okres wakacyjny zdecydowanie sprzyja różnego rodzaju imprezom plenerowym. Jest to czas w którym w wielu polskich regionach są obchodzone dni miast. Jeszcze kilka lat temu były one organizowane tylko w większych miastach takich jak Kraków, Warszawa czy Wrocław obecnie są to spendy planowane w każdym nawet najmniejszym miasteczku.

Tego typu imprezy przyciągają tłumy ludzi. Wiadomo, wszędzie tam gdzie pojawiają się ludzie organizator musi zadbać niemal o każdy szczegół. Oto kilka z nich:

Zapewnienie bezpieczeństwa

Pierwszorzędną kwestią jest zapewnienie bezpieczeństwa. Obiekt, plac na którym odbywa się impreza musi być zabezpieczony, tak więc konieczne jest zadbanie o ochronę, w tym zaangażowanie służb porządkowych i policję. Ambulans oraz straż pożarna również powinny znajdować się na okolicznym terenie.

Dostęp do toalet

Masowe imprezy są organizowane zwykle na otwartej przestrzeni, zwykle na dużych placach, polach, w parkach czy na lotniskach. W takich miejscach organizator musi zadbać o dostęp do toalet. Najczęściej wygląda to tak, że na terenie organizowanej imprezy plenerowej postawione są w kilku miejscach toalety przenośne typu Toi Toi.

Stoiska z posiłkami

Trudno byłoby sobie wyobrazić imprezę plenerowa bez stoisk z posiłkami, gadżetami czy innymi akcesoriami. Organizator musi więc wydzielić miejsce na różnego typu stoiska stragany czy stoiska. Robi to najczęściej w ten sposób, że wybiera wynajem namiotów. Wrocław, Warszawa są to lokalizacje w których ten pomysł sprawdza się w 100%. Uczestnicy imprezy mogą przybyć na miejsce w którym będą sprzedawać a które już będzie w pełni przygotowane. Wynajem namiotów (organizowany chociażby przez firmę Moving Moments Compan która udostępnia swoje namioty na stronie NamiotyEventowe.com.pl) jest także dobrą opcją dla organizatora, z punktu widzenia zagospodarowania terenu. To on decyduje wówczas o tym gdzie będą postawione stoiska czy stragany i to jaką część powierzchniowo będą zajmować. Jeśli chodzi zaś o same stoiska każdy uczestnik musi mieć udokumentowane pozwolenie na handel i wniesiona opłatę miejscową.

Najbliższe terminy dni miast dostępne są TUTAJ