Bagażnik dachowy to dla wielu niezbędne akcesorium w podróży. Pozwala przewozić bagaż, który nie mieści się w standardowym bagażniku. Wszelkiego typu sprzęt sportowy, rowery, piłki, deski można przewozić z łatwością dzięki dedykowanym uchwytom samochodowym. Można je dopasować do swojego modelu samochodu. Jak i gdzie to zrobić?

Czym są bagażniki dachowe samochodowe?

Bagażniki samochodowe i uchwyty to dodatkowa przestrzeń bagażowa, którą wykorzystać możemy do przewożenia bagażu w postaci toreb, czy sprzętu sportowego, czy też turystycznego.

Gdzie kupimy bagażniki do samochodu?

Bagażniki są to akcesoria, które kupić możemy w sklepach internetowych, portalach aukcyjnych i sklepach stacjonarnych. Jednak nie każdy sklep oferuje nam to, co jest najistotniejsze w tym procesie, czyli sam dobór akcesorium kompatybilnego z posiadanym modelem samochodu.

Jak dobrać bagażnik do modelu samochodu?

Dobór bagażnika zależy jest od modelu samochodu jaki posiadamy. Uchwyt, który pasuje do jednego samochodu, nie musi pasować do drugiego. Istotny jest tutaj sposób montażu. Wyróżniamy różne typy uchwytów przeznaczonych do transportu np. rowerów. Są te mocowane na dach, na klapę do bagażnika i na hak holowniczy. Jednak, aby uchwyt można było zamocować do klapy bagażnika musi ona posiadać określone rozmiary, jak również sposób otwierania. Do mocowania roweru do klapy bagażnika decydują się najczęściej osoby posiadające SUV-y i duże hatchbacki.

Również w kwestii wyboru autoboxów mogą występować pewne problemu. Kierować bowiem musimy się kształtem i wielkością dachu. W przypadku niektórych typów nadwozia zamiast autoboxów dachowych, będziemy musieli zastanowić się nad kuframi bagażowymi, które mocowane są do platformy na haku holowniczym.

Kto pomoże mi dobrać odpowiedni bagażnik?

W sklepie Dopasuj Bagażnik dzięki wyszukiwarce można dopasować pasujące autoboxy do modelu auta. Jest to bardzo szybki i łatwy sposób.