Nieskazitelny lakier, lśniące felgi aluminiowe? Czyszczenie samochodu odpowiednimi preparatami z pewnością ułatwia nam pracę. Sprawdź czym jest dressing do opon samochodowych. 

Car detailing to renowacja samochodu, która obejmuje wiele etapów mających na celu czyszczenie, ochronę i poprawę wyglądu Twojego cennego pojazdu. Jest to proces, który obejmuje czyszczenie i obróbkę wielu elementów, z których każdy jest wykonany z różnych materiałów i wymaga określonych kroków i produktów dopracowujących detale.

Czym jest dressing opon?

Dressing do opon to formuła chemiczna, która ma na celu odtworzenie czarnej gumy, która z czasem wyblakła. Jest nakładany na opony pojazdów po ich umyciu w celu usunięcia brudu i brudu (ale nie mydłem do naczyń), co zapewnia głęboki, bogaty i wysoki połysk lub ciemny wygląd opony.

Generalnie istnieją trzy różne rodzaje grup dressingów do opon – dressingi, woski i uszczelniacze. Grupa dressingowa jest wykonana z materiałów wodorozcieńczalnych lub rozpuszczalnikowych i silikonowych, które są połączone z olejami, które pomagają wnikać w gumę i przywracać produkt. Zasadniczo służy jako smar do ponownego nawodnienia wysuszonej gumy – która jest głównym źródłem blaknięcia.

Dressing do opon na bazie wody jest znacznie bardziej przyjazny dla środowiska

  • Pomagają zapobiegać blaknięciu, pękaniu i twardnieniu ścian bocznych opon.
  • Pomaga ożywić stan gumy.
  • Może być używany jako butelka w aerozolu lub sprayu – co ułatwia aplikację.
  • Biodegradowalne i przyjazne dla środowiska (produkty na bazie wody).

Oczywiście istnieje wiele rodzajów, marek i metod nakładania dressingów na opony. Oznacza to, że nie ma jednej, uniwersalnej najlepszej praktyki stosowania tych produktów do opon. Jednak ogólną zasadą jest, aby zawsze postępować zgodnie z określonymi wskazówkami dotyczącymi każdego zakupionego i używanego produktu.

Myjnia ręczna – Kraków i okolice

Jeżeli mycie samochodu jest dla Ciebie czarną magią to warto jest wówczas zgłosić się do specjalistów, którzy nie tylko umyją Twój pojazd, ale także będą w stanie przywrócić go do stanu pierwotnego. Myjnia ręczna RG Kraków to miejsce, które z pewnością spełni Twoje oczekiwania. Sprawdź jak działa myjnia samochodowa z Krakowa i oddaj auto w ręce prawdziwych specjalistów. Więcej na https://myjniakrakow.com/myjnia_reczna_krakow/