rechabilitacja na kręgosłup

Utrzymujący się ból pleców to sygnał, że z naszym kręgosłupem dzieje się coś złego. Jest to ten moment kiedy warto skonsultować się z fizjoterapeutą lub lekarzem. Bólu kręgosłupa przede wszystkim nie powinniśmy lekceważyć i mieć przekonanie, że “ samo za chwilę przejdzie”.  Konsultując się ze specjalistą otrzymamy porady dotyczące tego jak dbać o kręgosłup oraz plan działania adekwatny do naszego schorzenia. Wiadomo każdy problem jest inny i wymaga zastosowania innych działań by zniwelować ból, czy złagodzić dyskomfort.

Terapia manualna

Jest to jedna z najczęściej wykorzystywanych metod w fizjoterapii. W trakcie sesji terapii manualnej fizjoterapeuta uciska odpowiednie punkty na ciele i dociera do miejsc bolesnych, w konsekwencji przywracając równowagę mięśniową. To nic innego jak masaż czyli jedna ze skutecznych metod inaczej mówiąc rehabilitacja na kręgosłup. Terapia manualna kręgosłupa jest techniką bezpieczną, która przynosi niemal natychmiastowe efekty. Z powodzeniem bywa wykorzystywana w ortopedii, rehabilitacji, reumatologii oraz neurologii.

Zazwyczaj w terapii manualnej wykorzystuje się takie techniki jak:

  • masaż
  • sposoby oddziaływania na stawy
  • oddziaływanie na nerwy tak zwana (neuromobilizacja)
  • rozciąganie mięśni i stawów

 

masaż kregosłupa

Korzyści jakie przynosi fizjoterapia manualna:

  • likwiduje źródło powstałego bólu
  • zwiększa i usprawnia zdolność ruchową
  • jest w stanie skrócić czas leczenia

Gdzie skorzystać z pomocy fizjoterapeuty

Wybór fizjoterapeuty nie powinien być przypadkowy. W przeciwnym razie możemy nabawić się więcej szkody niż pożytku. Fizjoterapeuta powinien znać się na tym jak ma być wdrożona rehabilitacja na kręgosłup, zabiegi stosować adekwatne do stanu zdrowia i dolegliwości. W tym przypadku najlepiej skonsultować się z placówkami medycznymi, które świadczą pomoc w zakresie fizjoterapii i nie obca im jest rehabilitacja na kręgosłup. Łódź, Widzew w tym regionie funkcjonuje wiele placówek prywatnych, które specjalizują się w leczeniu bólu kręgosłupa. ProMedyk – gabinet masażu posiada bardzo szeroki zakres usług, wykonywane są tutaj między innymi takie formy pomocy jak rehabilitacja kręgosłupa, zabiegi. Łodź, Widzew tutaj zlokalizowana jest placówka ProMedyk (więcej na stronie: www.promedyk-premium.pl)