Wybierając nowe naczynia do kuchni bardzo często zwracamy uwagę nie tylko na ceny, ale także materiały. Garnek z powłoką tytanową to naczynie, które całkowicie odmieni Twoje metody gotowania. Sprawdź dlaczego warto jest postawić na tytan w kuchni.

Gotowanie a naczynia tytanowe

Dzięki nieprzywierającej powierzchni możesz gotować jedzenie przy użyciu mniejszej ilości oleju lub masła. Możesz nawet pójść dalej i gotować jedzenie bez użycia masła, masła czy oleju! Ponieważ nie jest reaktywny, tytan nie reaguje ani nie zmienia smaku potraw, co gwarantuje lepsze wrażenia z gotowania i jedzenia.

Dlaczego warto postawić na tytanowe garnki i naczynia?

Trwałość – tytan to jeden z najtrwalszych metali. Chociaż zestaw naczyń z tytanu może być droższy niż inne typy, będzie służył przez długi czas. W rzeczywistości niektóre marki są tak pewne swojej trwałości, że udzielają dożywotniej gwarancji. Oznacza to, że naczynia z tytanu oferują świetny stosunek jakości do ceny w nadgodzinach w porównaniu z innymi, bardziej delikatnymi opcjami, takimi jak ceramiczne garnki i patelnie.

Lekkie naczynia kuchenne – jeżeli planujesz podróżować lub gotować poza domem, garnki i patelnie tytanowe są idealnym wyborem. Są lekkie i łatwe do noszenia, dzięki czemu są idealnym towarzyszem podróży.

Krótki czas gotowania – tytan przewodzi ciepło w krótkim czasie. W rezultacie używanie naczyń tytanowych znacznie skróci czas gotowania. To duży plus, który może pomóc zminimalizować czas spędzany w kuchni i zmaksymalizować czas spędzony na delektowaniu się pysznymi posiłkami, które przygotowujesz!

Niskie koszty utrzymania – w porównaniu z innymi rodzajami naczyń, tytan jest dość łatwy do czyszczenia. W przeciwieństwie do tego, naczynia aluminiowe często wymagają wyszorowania powierzchni w celu usunięcia wszystkich przyklejonych kawałków jedzenia. W rezultacie będziesz używać wielu środków czyszczących i detergentów, aby upewnić się, że Twoje garnki i patelnie są gotowe do użycia.

Borner – garnek z powłoką tytanową 

Producent Borner to znana i ceniona marka wśród miłośników gotowania. Niemiecki producent dba o każdy szczegół swoich narzędzi kuchennych oraz naczyń. Dzięki odpowiedniemu sprzętowi jesteśmy w stanie wznieść się na wyżyny gotowania. Sprawdź https://borner.pl/kategoria-produktu/naczynia-do-kuchni-tradycyjnej/garnki/ i znajdź odpowiedni garnek z powłoką tytanową do gotowania.