golf

Gra w golfa jak każda inna dziedzina sportu czy aspekt życia, z biegiem czasu poluzowała swoje sztywne reguły. Istnieje jednak niepisana etykieta, której każdy gracz powinien przestrzegać na polu golfowym.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Najważniejszą zasadą jest dbanie o bezpieczeństwo zarówno swoje, jak i wszystkich graczy znajdujących się na polu. Warto zapamiętać, że siła z jaką uderzamy kijem golfowym jest bardzo duża. Stanowi więc to duże zagrożenie dla innych osób. Stojąc na polu golfowym jesteśmy również na otwartej przestrzeni, w której nie ma żadnych osłon. Podczas burzy od razu zejdź z pola golfowego. Lecąca piłka golfowa jest również źródłem niebezpieczeństwa. Należy uważać zarówno na drugiego gracza, który przygotowuje się do uderzenia, jak i na boki fairwaya. Jeżeli występuje chociaż małe ryzyko uderzenia piłką człowieka, powinno się od razu krzyknąć “fore”. Jest to znak ostrzegawczy dla innych, co może być niezwykle istotne szczególnie w przypadku gdy dołki znajdują się w bardzo bliskiej odległości od siebie.

Zasady na polu golfowym

Bardzo ważna z punktu widzenia etykiety jest punktualność. Jest przejawem szacunku i kultury, dlatego zawsze powinniśmy stawiać się w wyznaczonym terminie. Spóźnienie z pewnością wywoła irytację wśród pozostałych graczy. Głośne i nagłe dźwięki mogą być przyczyną dekoncentracji, dlatego nie hałasuj podczas gry. Golf jest sportem w którym bardzo szanuje się zasady gry fair play. Nie stosuj żadnych sztuczek, które mają celowo wyprowadzić przeciwnika z równowagi. Jest to zachowanie niedopuszczalne.

Wiele innych zasad i przydatnych informacji znajdziesz na stronie: https://golfteam.pl/.