Każdego dnia gabinety spa, odnowy biologicznej, gabinety kosmetyczne odwiedzają setki klientów. Jak wiadomo jest to miejsce w którym chcemy zadbać o urodę, zatroszczyć się o skórę, poddać się specjalistycznym zabiegom.

Prowadzenie gabinetu nie zwalnia z konieczności dbania o higienę pracowników i klientów. To jedne z miejsc w których higiena powinna być na pierwszym miejscu. Dość oczywistym jest, że gabinety spa czy odnowy biologicznej odwiedzają różne osoby z większymi i mniejszymi problemami zdrowotnymi. Stąd też pracownicy salonów piękności mają nałożony obowiązek przestrzegania zasad higieny. Co on właściwie on uwzględnia? Sprawdź poniżej!

Jednorazowe artykuły medyczne

W salonach kosmetycznych przeprowadza się liczne zabiegi na twarz i na całe ciało. Stąd też przed zabiegami i tuż po nich powinno się przeprowadzać procedury dezynfekcyjne, ale na tym nie koniec. Miejsce na którym przeprowadzany (fotel, łóżko) jest zabieg powinno być zaopatrzone w wyroby medyczne jednorazowego użytku. Zatem wszelkiego rodzaju ręczniki, podkłady higieniczne czepki powinny być jednorazowego użytku. Salony kosmetyczne powinny mieć swoich dostawców u których będą kupować produkty jednorazowego użytku. Dla przykładu wyroby medyczne dostępne w sklepie Space Med można kupować online w ilościach hurtowych w dobrej cenie.

Dezynfekcja urządzeń

Kolejnym krokiem do przestrzegania higieny jest codzienna kilku razowa dezynfekcja. Jak wiadomo w salonach piękności przeprowadza się wiele zabiegów z użyciem często specjalistyczne narzędzi i urządzeń. Te każdorazowo powinny być oczyszczane i dokładnie dezynfekowane przy użyciu specjalistycznych środków. Kosmetyczka tuż po zakończonym zabiegu powinna oczyszczać powierzchnie i urządzanie przykładowo chusteczkami do dezynfekcji sprzętów. Oczywiście proces dezynfekcji powinien obejmować nie tylko narzędzia i urządzenia które wykorzystywane są w pracy kosmetyczki ale w samym gabinecie powinna być zachowana higiena pracy i sterylna czystość.