implanty bielsko

Wokół implantów zębowych przez lata narosło wiele mitów. Niestety, ich powielanie w wielu przypadkach może zniechęcać przyszłych pacjentów do podjęcia decyzji o leczeniu. Rozwiązania takie jak implanty Bielsko są szansą na ponowne zdobycie pewności siebie dla wielu osób. Jakie są więc mity na temat implantów zębowych?

Implanty uniemożliwiają przejście przez bramki na lotnisku

Jest to dość często powtarzany mit, jednak nie ma on w sobie grama prawdy. Rozwiązanie, jakim są implanty (Bielsko), ma sprawić, że nie będziemy mieć już problemów z tytułu naszego uzębienia – dlaczego producenci mieliby więc wybrać materiał rodzący problemy? Implanty w żadnym stopniu nie przeszkadzają w przejściu kontroli pasażerskiej. Można również usłyszeć, że uniemożliwiają one wykonanie rezonansu magnetycznego oraz prześwietlenia. Implanty to diamagnetyki. Oczywiście, przed wykonaniem rezonansu lub prześwietlenia warto poinformować specjalistę o ich obecności, jednak nie musimy się obawiać, że wywołają one jakiekolwiek szkodliwe reakcje.

implanty bielsko

Implanty mogą wywołać reakcję alergiczną

Kiedyś owszem. W czasach, kiedy medycyna i stomatologia nie były aż tak rozwinięte, wykorzystywano nieco inne materiały do produkcji implantów. Dziś wygląda to nieco inaczej. Do produkcji implantów zębowych wykorzystywane są materiały, które są zupełnie obojętne dla ludzkiego organizmu. Najczęściej stosowany jest tytan, który jest jednym z najbezpieczniejszych rozwiązań. Oczywiście, aby zachować bezpieczeństwo, należy poinformować lekarza o wszelkich alergiach.

Implanty Bielsko, a obawa przed bólem

Wiele osób wierzy w to, że proces wszczepienia implantów jest bolesny. Jeszcze kilka lub kilkanaście lat temu na pewno nie był niczym przyjemnym. W dzisiejszych czasach lekarze mają ogromne możliwości, jeśli chodzi o wszelkie formy znieczulania i uśmierzania bólu. W zależności od stanu zdrowia pacjenta, alergii oraz wszelkich przeciwwskazań, dobierane jest znieczulenie – dzięki temu cały zabieg jest w pełni bezbolesny i komfortowy dla pacjenta.

Więcej na temat, jakim są implanty Bielsko, przeczytasz na stronie http://rodentica.pl/implanty-bielsko/.