Zainwestowałeś dużo pieniędzy, aby Twój samochód wyglądał i jeździł świetnie. Ale jak często go myjesz? Czy ufasz komuś innemu, czy też sam wykonujesz to zadanie?

Chociaż może być łatwo pozwolić swojemu samochodowi jeździć tygodniami, miesiącami lub nawet całymi sezonami między myciami, zdecydowanie nie jest to coś, co większość ekspertów zaleca. Zamiast tego powinieneś trzymać się dość regularnego harmonogramu, aby Twój samochód wyglądał najlepiej, jak może przez cały czas. Musimy chronić nasz samochód przed wszystkimi nieuniknionymi cechami człowieka i przyrody, takimi jak brud drogowy, soki drzewne, ptasie odchody i kwaśne deszcze.

Myjnia czy ręczne mycie auta?

Jeśli chodzi o mycie pojazdu, masz zasadniczo dwie możliwości: możesz skorzystać z myjni automatycznej lub możesz umyć go ręcznie.

Wiele osób wybiera pierwszą opcję ze względu na wygodę i czas. Jeśli Twój harmonogram jest napięty, istnieje duża szansa, że ​​zapłacisz komuś innemu za umycie samochodu. Możesz nawet po prostu wciągnąć się w jedną z tych w pełni zautomatyzowanych piękności i mieć nadzieję na najlepsze, przesuwając kartę kredytową przez zautomatyzowaną maszynę.

Problem polega na tym, że te zautomatyzowane systemy i ich zbyt duże, zamszowe szmatki często powodują szkodliwe uszkodzenie lakieru. Może to być prawdziwy problem, jeśli zależy Ci na swoim samochodzie. Dlatego zawsze lepiej jest poświęcić dodatkowy czas na ręczne umycie pojazdu, gdy tylko jest to możliwe, nawet jeśli oznacza to dopasowanie go do nadmiernie napiętego harmonogramu.

Mycie podwozia – jak często należy je myć?

To jedno z tych pytań, o których być może nie pomyślałeś, ponieważ większość ludzi nie myśli o podwoziu jako o czymś, co naprawdę wymaga czyszczenia. Prawda jest taka, że ​​mycie podwozia samochodu jest tak samo ważne jak mycie nadwozia, ale nie trzeba tego robić tak często. Mycie podwozia dostępne jest w Renegades Garage Kraków

Według ekspertów idealny czas na mycie podwozia pojazdu to mniej więcej raz na sezon lub cztery razy w roku. Jeśli wyjeżdżasz samochodem w teren, mieszkasz na wsi lub w inny sposób trafisz na błotnisty obszar, będziesz chciał zwiększyć ten harmonogram do około sześciu razy w roku. Podobnie, jeśli zimą napotkasz sól lub solankę na drogach, będziesz chciał zwrócić szczególną uwagę na spód samochodu o tej porze roku.