Czapka z daszkiem

Czapka z daszkiem początkowo kojarzona była ze sportowym, baseballowym stylem. Aktualnie, stanowi modny dodatek do wielu stylizacji – szczególnie tych w stylu streetwear.

Rodzaje czapek z daszkiem

Na rynku możemy spotkać się z kilkoma rodzajami czapek. Najpopularniejsze są te klasyczne – baseballówki, które mają zaokrąglony daszek, a także zapięcie z tyłu do regulacji. Łatwo dopasowuje się do kształtu i wielkości głowy. Kolejnym modelem są czapki snapback. Mają prosty daszek, a także regulowane zapięcie, dzięki któremu możemy dopasować czapkę do wielkości głowy. Dostępne są również czapki typu fullcap, które charakteryzują się prostym lub zaokrąglonym daszkiem. Nie posiadają zapięcia z tyłu, przez co konieczne jest dopasowanie odpowiedniego rozmiaru do kształtu głowy.

Na co zwrócić uwagę?

Przed pierwszym zakupem warto dobrać odpowiedni model czapki do kształtu twarzy. W przypadku kwadratowej z szeroką żuchwą i wyrazistymi kośćmi policzkowymi, postaw na czapki fullcap lub snapback. Twarz prostokątna i szczupła, najlepiej prezentuje się z fullcapem, który wyrówna proporcje. Kształt trójkątny, z szerokim czołem i wąską brodą dobrze wyglądają w dopasowanych czapkach baseballówkach. Podobnie w przypadku twarzy okrągłej z niskim czołem. We wszystkim modelach, dobrze będzie się prezentować twarz owalna z wysokim czołem i szczupłym podbródkiem.

Stylizacje z czapką

Z uwagi na różnorodność dostępnych na rynku modeli czapek z daszkiem, pasują one niemal do każdej stylizacji. Możesz je wykorzystać do sportowych strojów lub do codziennych stylizacji. Jeżeli lubisz klasyczne rozwiązania, postaw na czapkę, jeansy i t-shirt. Do takiego zestawu, możesz dobrać marynarkę lub koszulę i stworzyć bardziej eleganckie zestawienie.

Szeroki wybór różnych modeli czapek z daszkiem, znajdziesz w ofercie sklepu Dope Spot: https://dopespot.pl/7-czapki-z-daszkiem. Asortyment zawiera kultowe czapki marki New Era czy 47 Brand.