Smartwatch

Inteligentne zegarki elektroniczne są coraz bardziej popularne. Oprócz tradycyjnych funkcji, pozwalają mierzyć wiele innych aspektów życiowych. Do najważniejszych cech należy pomiar tętna, krokomierz czy monitor snu.

Monitorowanie snu

Smartwatch z funkcją monitorowania snu musi być wyposażony w pulsometr oraz akcelerometr. Akcelerometr pozwala określić ruch zegarkiem. Podczas snu z reguły zostajemy w jednej pozycji lub ruszamy się ze znacznie mniejszą częstotliwością. Opaska odnotowuje wówczas nasz sen. Drugim ważnym aspektem jest pulsometr. Określa nasze tętno, co świadczy również o fazie snu. Dedykowane aplikacje, które są dostarczane razem ze smartwatchem, analizują zebrane dane, dzięki czemu użytkownik otrzymuje raport z podziałem na fazy i jakość naszego snu.

Korzyści analizy snu

Monitorowanie naszego snu jest niezwykle istotne. Prawidłowy sen wpływa na zrelaksowanie i bardziej produktywną pracę. Wyspany organizm odwdzięcza się lepszym samopoczuciem, a także zwiększoną ilością energii. Wiele czynników wpływa na nasz sen. Często jest on zaburzony, przez co budzimy się niewyspani, zmęczeni czy źli. Smartwatch monitorujący sen pozwoli uzyskać informację na temat stanu naszego snu oraz umożliwi znalezienie rozwiązania. Monitor snu gromadzi dane w dedykowanej aplikacji. Na podstawie zebranych informacji pomoże nam dobrać odpowiednią godzinę snu, a nawet moment kiedy warto wyłączyć budzik.

Opaski z funkcją monitorowania snu znajdziesz w sklepie Exonone: https://exonone.pl/. Znajdziesz tam zarówno smartwatche damskie, męskie jak i wersje dla dzieci.