Sok z pomarańczy

Dlaczego warto korzystać z wyciskarki?

Z wyciskarki do soków warto przede wszystkim korzystać regularnie. Tylko regularne, najlepiej, codzienne picie świeżo wyciskanych soków przez dany okres czasu (na przykład miesiąc) da zauważalne efekty i poprawi działanie Twojego organizmu a także i polepszy wygląd cery. Niestety wielu z nas szybko dopada znudzenie i zniechęcenie, a ponadto nie wszyscy mamy ochotę przeznaczać każdego dnia czas, którego mimo wszystko nie mamy zbyt wiele. Dlatego prezentujemy kilka porad, które ułatwią korzystanie z wyciskarki i jednocześnie przyczynią się do tego, że z chęcią będziecie z niej codziennie korzystać!

Myśl o pozytywnych aspektach

Przed rozpoczęciem swojej „terapii” z świeżo wyciskanymi sokami zapoznaj się z ich wszelkimi pozytywnymi wpływami na ludzki organizm, najlepiej zanotuj je gdzieś albo polub stronę w przeglądarce o takiej tematyce i wróć do tych informacji, gdy poczujesz pierwsze zniechęcenie. Gdy przypomnisz sobie o tym, że poprawisz działanie organizmu, Twoja cera będzie atrakcyjniejsza, a prócz tego będziesz mieć więcej energii i będziesz rzadziej chorować na pewno zdecydujesz się nie rezygnować z picia soków. Pamiętaj też, że taki dodatek do swojej diety warto stosować przez dany okres czasu a potem robić przerwy, więc kiedyś jednak od tego odpoczniesz.

Kupuj świeże owoce, warzywa i zioła

Chociaż raz w tygodniu kupuj więcej niż zazwyczaj ulubionych świeżych owoców, warzyw, ziaren i ziół. Jeśli nie będziesz miał co zrobić z nadmiarem surowców prawdopodobnie wpadniesz na pomysł, aby umieścić wszystko w wyciskarce i potem wypić. Warto wiedzieć, że nawet nielubiane ale bardzo zdrowe surowce będą znacznie lepiej smakować, gdy zostaną wyciśnięte z innymi owocami lub warzywami – więc dzięki sokom możesz spokojnie dostarczyć wszelkie niezbędne witaminy i minerały swojemu organizmowi.

Mycie wyciskarki i zamrażanie soków

Aby mycie wyciskarki trwało jak najkrócej najlepiej zrobić to zaraz po wyciśnięciu surowców. Drobne włókna miąższu po prostu zaschną i będzie trudniej się ich pozbyć z urządzenia. Tu warto zauważyć, że mycie wyciskarki trwa znacznie krócej i jest łatwiejsze niż sokowirówki, dlatego najlepiej zdecydować się na wyciskarkę, np. takich cenionych firm jak Kuvings czy Hurom, jakie można zakupić na stronie https://www.energiazdrowia.pl/pl/c/WYCISKARKI-DO-SOKOW/1. Ponadto warto od razu po uzyskaniu napoju przelać go do szklanego pojemnika i umieścić w lodówce. Jedną z największych zalet wyciskarek jest to, że nie trzeba od razu wypijać świeżego soku, tylko odstawić go maksymalnie aż na 24 godziny do lodówki, dlatego też możesz je robić po prostu na zapas. Wszystkie te pozytywne aspekty i triki na pewno ułatwią Ci korzystanie z wyciskarki i nie zniechęcą zbyt szybko.