Streetwear

Streetwear to styl, który znają niemal wszyscy. Widujemy go codziennie na ulicach, mimo że nie do końca zdajemy sobie z tego sprawę. Czyj jest moda street i jak ją rozpoznać? Sprawdź poniżej.

Cechy mody streetwear

Podstawą stylu miejskiego jest brak zasad i norm. Moda ma służyć przede wszystkim wyrażeniu siebie i być wygodna. Wolność i swoboda to główne wyznaczniki. Każdy ubiera się tak jak ma na to ochotę. Luźne koszulki i bluzy typu oversize to bardzo popularny rodzaj odzieży. Odzież charakteryzuje się napisami, dużymi wzorami czy grafikami. Oprócz bluz i koszulek, bardzo ważnym elementem są sportowe buty – najczęściej sneakersy. Wygodne obuwie to podstawa miejskich stylizacji. Dolna część odzieży to spodnie joggery. Połączenie spodni typu baggy z rurkami. Luźny krój, zwężany jest gumkami przy kostkach i w pasie. Nadają się zarówno do codziennych stylizacji jak i na wieczorne wyjście.

Dodatki street

Najbardziej rozpoznawalnym dodatkiem mody streetwear jest czapka z daszkiem. Może to być klasyczna baseballówka, fullcap czy snapback. Oprócz czapek, często noszone są różnego rodzaju saszetki/ nerki. Są bardzo wygodne, ponieważ możemy zawiesić je na pasku, zyskując wolne ręce.

Moda streetwear jest popularna zarówno wśród młodzieży jak i osób starszych. Bardzo ważnym aspektem jest wysoka jakość wykonania i naturalne materiały. Szeroką ofertę odzieży w stylu streetwear znajdziesz w ofercie sklepu Dope Spot: https://dopespot.pl.