jak uniknąć tłumów nad Bałtykiem

Masz już dość tłumów nad polskim morzem? Chcesz w końcu wypocząć w ciszy i spokoju? W dzisiejszym artykule pokażemy Ci, co zrobić, by spędzić w spokoju i ciszy czas nad Bałtykiem.

Odwiedź małą miejscowość

Kołobrzeg, Międzyzdroje, Krynica Morska czy Świnoujście — nie musisz wybierać najchętniej odwiedzanych przez turystów miejscowości. Jeśli chcesz uniknąć tłumów, lepiej wybrać miasto, które nie przyciągają tak wielkiej ilości osób, a nadal mają wiele uroku. Nie tylko unikniesz tłumów, ale także będzie Ci łatwiej znaleźć noclegi w Ustroniu Morskimhttp://kaszubianka.net/noclegi-ustronie-morskie/ – Łazach czy Piaskach.

Przyjedź poza sezonem

Urlop w lutym lub październiku to dobra pora, jeśli chcesz odwiedzić popularne, polskie kurorty. Co prawda, nie będziesz miał aż tak ładnej pogody, jak to bywa w sezonie, przez co będziesz musiał zrezygnować z kąpieli w Bałtyku, ale za to zyskasz spokój i ciszę.

Poza tym Bałtykiem zimą lub jesienią też ma swój urok. Masz więcej miejsca dla siebie, nie musisz przepychać się wśród innych turystów, więc na spokojnie możesz odwiedzić chętnie oblegane miasta, które zawsze chciałeś zobaczyć.

Zresztą pobyt w miesiącach poza sezonem ma wiele plusów. Nie tylko unikasz tłumów, ale także oszczędzasz. Noclegi, obiady czy nawet pamiątki są tańsze niż w wakacje.

To również doskonała szansa na obejrzenie wschodu słońca, jeśli nie należysz do rannych ptaszków. Pobudka o 4 rano jest trudna, a gdy jedziesz nad morze w lutym, możesz spokojnie pospać do 7. Jak widać, nie musisz zrywać się o świcie.

Jak znaleźć idealne miejsce?

Dla większości z nas źródłem informacji jest… Internet. I to właśnie tam warto zacząć poszukiwania idealnego miejsca na wypoczynek. Wpisując odpowiednią frazę, np. “noclegi Ustronie Morskie”, czy “mało znane kurorty nadmorskie” znajdziesz wiele artykułów i propozycji. W szczególności zachęcamy do czytania blogów – podróżnicy nie tylko podają przykłady ciekawych miejsc, ale też wyjaśniają, dlaczego warto je odwiedzić. Niejednokrotnie wypisują też listę atrakcji, które koniecznie należy zobaczyć.