Właściwie dopasowany żakiet medyczny, inaczej nazywany krótkim fartuszkiem pomaga dobrze wyglądać i czuć się dobrze. A jednak przy tak wielu zakupach online oraz szeregu marek na rynku posiadających własne “rozmiarówki”, dopasowanie żakietów medycznych jest trudniejsze. Przedstawiamy zatem wskazówki, które pomogą dobrać odpowiednie ubranie.

Na szczęście ustalenie twoich pomiarów jest niezwykle proste i zajmie tylko kilka chwil. Dzięki poniższym instrukcjom, taśmie krawickiej, a nawet kilku typowym przedmiotom gospodarstwa domowego, nigdy nie będziesz musiał pytać ponownie „Skąd mam wiedzieć, czy mój żakiet medyczny jest prawidłowo dopasowany?”.

Jak wykonać pomiary celem dobrania rozmiaru żakietu medycznego

Jeśli masz zbliżające się spotkanie z krawcem (lub trenerem personalnym lub dietetykiem), masz szczęście! Krawiec będzie dokonywał pomiarów, a osobisty trener lub dietetyk zwykle robi pomiary okresowo — wystarczy poprosić ich o wykonanie potrzebnych pomiarów. W przeciwnym razie możesz wykonać własne pomiary. Będziesz potrzebować taśmy krawieckiej i dobrze dopasowanych ubrań. Przyda się również pomoc drugiej osoby, ale poradzisz sobie także w pojedynkę.

Ważne, żeby każdy pomiar wykonywać trzymając taśmę blisko ciała, na tyle ciasno, aby taśma była dociśnięta do skóry bez możliwości poruszania się, ale nie na tyle mocno, żeby zaczęła uciskać.

Mierząc klatkę piersiową, owiń taśmę wokół najpełniejszej części klatki piersiowej lub piersi. Zwykle jest to miejsce pod pachami i pod łopatkami. W przypadku mężczyzn taśma będzie przechodzić przez sutki. W przypadku kobiet brany jest również pod uwagę biust, mierzony wokół największego obwodu klatki piersiowej.

Mierząc biodra, owiń taśmę wokół najpełniejszej części bioder. Podobnie jak w przypadku klatki piersiowej, upewnij się, że jesteś w regularnej, wygodnej pozycji przed wykonaniem właściwego pomiaru.

Ustalenie swoich wymiarów jest naprawdę proste i zajmuje zaledwie kilka minut. Jest jednak bardzo ważnym krokiem, bez którego odpowiedni dobór żakietu medycznego nie będzie możliwy.

Więcej porad jak i samych żakietów medycznych znajdziesz pod adresem https://meditrendy.pl/odziez-medyczna/odziez-medyczna-damska/zakiety-medyczne-damskie