Smartwatch

Smartwatch to nowoczesny gadżet, który dla wielu ułatwia wykonywanie codziennych czynności. Na co zwrócić uwagę przed zakupem, żeby trafić w swoje oczekiwania? Sprawdź poniżej.

Funkcjonalny smartwatch – cechy

Czasy kiedy zegarek służył przede wszystkim do pokazywania daty i godziny bezpowrotnie minął. Każdy smartwatch wyposażony jest w cyfrowy wyświetlacz, dzięki któremu możesz odbierać połączenia, odczytywać smsy czy robić zdjęcia. Ładowanie większości smartwatchy odbywa się przy użyciu kabla USB, który posiada magnetyczną końcówkę podpinaną do tyłu zegarka. Najnowsze zegarki wyposażone są w opcje ładowania indukcyjnego.

Co warto kupić?

Zastanawiając się nad zakupem smartwatcha, zwróć uwagę przede wszystkim na jego kompatybilność z Twoim telefonem. Produkty Apple będą współpracować tylko i wyłącznie z iPhonem czy iPadem. Pozostałe modele będą kompatybilne zarówno z Androidem jak i systemie IOS. Warto przemyśleć również kwestię wyświetlacza. Najczęściej spotykane to LCD, OLED czy AMOLED. Możemy liczyć na wysokiej jakości obraz oraz dobre odwzorowanie barw. Na rynku dostępnych jest kilka kształtów wyświetlaczy do smartwatcha np. okrągłe, kwadratowe czy prostokątne. Warto go dopasować do kształtu naszej ręki. W popularnych modelach smartwatchy najczęściej spotykany jest wyświetlacz od 1,2 do 1,5 cala. Rozmiar wyświetlacza wpływa nie tylko na komfort użytkowania, ale także na żywotność baterii i czas pracy. Smartwatch to funkcjonalny gadżet, który zmierzy ciśnienie, puls, przebyty dystan. Możesz odbierać również połączenia czy czytać smsy.

Duży wybór smartwatchy znajdziesz w ofercie sklepu Exonone: https://exonone.pl.