Wybór statywu do aparatu to wieczny dylemat fotografów. Trudno się temu dziwić w końcu to jaki model statywu fotograficznego wybierzemy będzie niejako „rzutował” na efekty naszej pracy. Jak wybrać najlepszy statyw do aparatu fotograficznego? Podpowiadamy.

Statyw fotograficzny a rodzaj wykonywanych sesji

Statyw fotograficzny zawsze wybierany z uwzględnieniem modelu aparatu. Chodzi tutaj między innymi o rodzaj mocowania, wagę, wielkość. Statyw powinien bez żadnych problemów udźwignąć nasz aparat. Jednak nie jest to jedyny element na który należy zwrócić uwagę przy wyborze statywu. Uwzględnijmy również sposób pracy i rodzaj wykonywanych sesji. Dla fotografów plenerowych polecane są statywy lekkie o modułowej konstrukcji, dla fotografii produktowej sprawdzają się statywy fotograficzne stołowe, do sesji eventowych monopody.

Profesjonalny statyw znanej marki

Statywy fotograficzne to ten rodzaj osprzętu, który nie jest kupowany na codzień. Raz zakupiony sprzęt powinien nam posłużyć na wiele lat. Z tego względu polecany jest zakup statywów fotograficznych znanych marek. Benro, CamRock, Canon, Cullmann, Velbon statywy fotograficzne tych marek wybierane są najczęściej przez profesjonalnych fotografów.

Statyw fotograficzny – niezbędny sprzęt profesjonalnego fotografa

Statywy fotograficzne to bardzo przydatny osprzęt, który wspomaga podczas pracę fotografa podczas sesji zdjęciowych. Przydatny jest szczególnie wtedy gdy chcemy zrobić dobrej jakości zdjęcie w trudnych warunkach (np. w miejscach słabo doświetlonych, ciemnych, czy w małych pomieszczeniach). Oczywiście to jedyne „okoliczności” w których może się przydać użycie statywu fotograficznego. Nie zapominajmy również o tym że używają statywów możemy ograniczyć szumy na zdjęciu, wydobyć ze zdjęcia więcej szczegółów. 

Wybór odpowiedniego statywu fotograficznego może ułatwić dostępna oferta w sklepie fotograficznym Notopstryk: statywy, głowice, monopody i wszelkiego rodzaju akcesoria do fotografowania znajdziesz tutaj: https://notopstryk.pl/pl/c/Statywy-i-glowice-fotograficzne/421