Wózek bumbleride

Wybór wózka dla dziecka to zdecydowanie jedna z trudniejszych decyzji. Rynek oferuje bardzo wiele modeli i marek. Dodatkowo, z reguły po raz pierwszy dokonujemy tego wyboru więc nie wiemy dokładnie czym się sugerować.

Na co warto zwrócić uwagę?

Jedną z ważniejszych kwestii przy wyborze wózka jest oczywiście budżet, którym dysponujemy. Warto zainwestować w droższe modele, z uwagi na materiały z których zostały wyprodukowane. Wysoka jakość pozwoli dłużej cieszyć się nienagannym wyglądem wózka, a jego elementy wolniej się zużywają. Istotnym aspektem jest również jego amortyzacja. Odpowiednie koła pozwolą na sprawne jeżdżenie wózkiem po nierównych i wyboistych terenach. Jeżeli najczęściej poruszasz się po chodnikach i miejskich alejkach możesz wybrać mniejsze koła, większe idealnie sprawdzą się do jazdy w trudniejszym terenie. Kupując wózek, ważna jest również jego waga i rozmiar. Jeżeli mieszkasz w piętrowym budynku bez windy, wybierz lekki wózek, który bez problemu przeniesiesz. Planując częste podróże samochodem, zwróć uwagę czy zmieści się on do bagażnika samochodu i czy w łatwy sposób można go złożyć. Zdecydowanie ułatwi to transportowanie wózka. Wózki Bumbleride to funkcjonalne modele, które w szybki sposób możesz złożyć do niewielkich rozmiarów. Ofertę tej marki znajdziesz w asortymencie sklepu Modny Rodzic: https://modnyrodzic.pl/pl/c/Wozki-Bumbleride/446

Spacerówka czy gondola?

Jednym z tańszych rozwiązań są wózki 2 w 1, czyli połączenie gondoli ze spacerówką. Wózek z gondolą jest tak naprawdę przydatny w pierwszych miesiącach życia dziecka. W późniejszym etapie, zdecydowanie funkcjonalniejszym rozwiązaniem będzie spacerówka. Jest zdecydowanie lżejsza i bardziej poręczna, dlatego to na niej powinnaś skupić większą uwagę. Zazwyczaj, gondolę wykorzystuje się w zależności od rozwoju dziecka – do 8 miesiąca. Przy jej zakupie, zwróć uwagę na długość i szerokość. Ważne, żeby w wózku było trochę “luzu”, szczególnie gdy będziesz z niego korzystać jesienią lub zimą. Wówczas maluchy ubieramy znacznie grubiej, często zawijając w dodatkowe kocyki lub śpiworki. Zarówno w przypadku gondoli jak i spacerówki, istotnym elementem wyposażenia są pasy bezpieczeństwa, które chronią przed zmienianiem pozycji czy wypadnięciem. Wózki spacerowe to modele dla dzieci, które umieją samodzielnie siedzieć. Z reguły ma to miejsce po 6 miesiącu. Maluch w tym wieku obserwuje otaczający go świat, warto więc zwrócić uwagę aby wózek wyposażony był w regulację oparcia. Wówczas możemy posadzić dziecko prosto, na półleżąco lub nawet na leżąco, gdy będzie chciał się zdrzemnąć.