uszczelki fibrowe

Kran to często zapomniany przez nas zakamarek. Dbamy dokładnie o czystość kuchni, łazienki i toalety, jednak bardzo często zapominamy o tym, aby zadbać o nasz kran – a wcale nie jest to takie trudne! Czysty kran to w końcu gwarancja tego, że woda będzie lecieć bez najmniejszego zarzutu, a nam zaoszczędzi to frustracji i niepotrzebnych nerwów. Jak więc o niego zadbać?

Regularne czyszczenie i odpowiednie środki – sposób na czysty kran

Przede wszystkim, aby móc cieszyć się dobrze działającym kranem – czy to kuchennym, czy łazienkowym – należy go regularnie czyścić. Jak wszyscy doskonale wiemy, kran ma stały kontakt z wodą – w końcu do tego służy. Przez to jest więc narażony na osadzanie się kamienia. Dzięki regularnemu czyszczeniu kranu odpowiednimi środkami możemy uniknąć tego problemu. Ważne są jednak nie tylko środki zwalczające kamień. Na kranie osadza się również cała masa zanieczyszczeń, a także osady ze środków, których używamy do codziennej higieny, nawet jeśli wydaje nam się, że w sitku niemożliwe jest to, aby się osadziło mydło. Warto więc po każdym myciu rąk czy twarzy warto wyczyścić kran – czasem wystarczy tylko jego przetarcie.

uszczelki fibrowe

Uszczelki fibrowe, czyli idealne rozwiązanie dla baterii 

Uszczelki fibrowe to doskonały wybór do baterii. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że mają one doskonałe właściwości uszczelniające. Uszczelki fibrowe w kontakcie z wodą pęcznieją – dzięki temu uszczelniane miejsce jest jeszcze bardziej dociskane. Takie rozwiązanie niweluje problem, jakim jest cieknący kran. Warto jednak pamiętać, że nie ma rozwiązań na wieki. Uszczelki, podobnie jak wszystko ulegają zużyciu. W razie konieczności należy więc je wymienić. Ich regularna wymiana pozwoli na bezproblemowe użytkowanie kranu. 

Więcej o uszczelkach fibrowych przeczytasz na stronie https://www.admet.com.pl/