karma dla kota

Karmy lecznicze dla kotów są produktem, który jest poszukiwany przez opiekunów zwierząt. Jest wiele kotów, które wymagają, aby dostosować do nich specjalną dietę ze względu na ich stan zdrowia.

Nie można podawać leczniczych karm dla kotów tym kotom, które są zdrowe, gdyż może to doprowadzić do chorób czy niedoborów. W ofertach karm znajdują się karmy dostosowane do potrzeb kotów, które cierpią na alergię, choroby układu moczowego, otyłość i wiele innych schorzeń.

Jaka wybrać leczniczą karmę dla kotów?

Specjalna dieta weterynaryjna dla kota jest wybierana przez weterynarza. Różne schorzenia wymagają różnych rodzajów diet, ale także często trzeba je wspierać lekami, kroplówkami czy innymi zabiegami medycznymi. Karmy lecznicze dla kotów nie mogą być wybierane czy podawane samodzielnie. Duży wybór tego rodzaju karm znajdziemy w sklepie Weterynaryjny – pełna oferta tutaj: https://weterynaryjny.pl

Jak długo trzeba podawać karmę?

To zależy od tego jakie są wskazania weterynarza i jakie choroby posiada dany kot. Niektóre karmy będą musiały być przyjmowane przez kota do końca jego życia. Przykładami takich karm są np. karmy stosowane w niewydolności nerek. Inne karmy są np. używane w trakcie diety eliminacyjnej i są one używane na początku leczenia, aby zobaczyć jaka jest przyczyna alergii. Sposób leczenia oraz stosowana dieta muszą być ciągle konsultowane z weterynarzem, jeśli chce się wprowadzić jakieś zmiany.

Czy lepsza jest karma sucha czy mokra?

Karmę leczniczą za każdym razem powinien dobierać weterynarz i to od jego decyzji powinno zależeć jaką dietę będzie dostawał dany kot. Przy niektórych chorobach jak niewydolność nerek czy choroby układu moczowego, to szczególnie wskazane jest podawanie karmy mokrej. Decyzję taką jednak trzeba pozostawić weterynarzowi

Czym jest karma weterynaryjna bytowa?

To określenie na karmy, które mogą być codziennie podawane dla zdrowych kotów w ramach ich podstawowej diety. Są to karmy stworzone do zapobiegania podstawowych schorzeń takich jak np. choroby układu moczowego, które są zbilansowane do potrzeb danego kota. Karmy bytowe mogą być podstawą codziennej diety u kota.