Kawa znana jest już od dziesiątek lat – nazywana była napojem bogów, bo legenda głosiła, że to właśnie Archanioł Gabriel wręczył ją Mahometowi by pomóc mu w walce z wycieńczeniem. Po napiciu się kawy Mahomet odzyskał siły i stawił czoło wrogom. Dlatego już od początku wynalezienia kawy przypisuje się jej ogromną moc i właściwie zostało tak do dzisiaj. Obecnie moc kawy można wytłumaczyć jej składnikami a nie boskim działaniem, ale nazwa napój bogów stosowana jest do dnia dzisiejszego. Dzisiaj za najlepszą kawę uważa się tę włoską – chodzi nie tyle o miejsce, w którym kawa rośnie, ale sposób jej picia i parzenia. 

Włoska kawa ziarnista

Pierwszym krokiem, który chcemy podjąć aby pić na co dzień lepszą kawę, musimy przede wszystkim postawić na kawę świeżo mieloną. Jest ogromna różnica między kawą świeżo zmieloną, a taką, którą kupujemy już przetworzoną. Kultura picia kawy we włoszech stała się znakiem rozpoznawczym dla tego kraju, dzięki czemu dzisiaj przede wszystkim o włoskiej kawie mówi się jako o tej z górnej półki. Przede wszystkim picie kawy we Włoszech jest ściśle związane z ekspresami ciśnieniowymi. Tak jak w Polsce jedną z najbardziej popularnych kaw jest ta parzona, po prostu poprzez zalewanie wrzątkiem zmielonych ziarenek kawy, tak we Włoszech głównie pije się espresso, które jest robione za pomocą ekspresów. Kult wokół włoskiej kawy sprawił, że dzisiaj to właśnie marki tego pochodzenia są uznawane za najlepsze. Dlatego też warto pamiętać

Jaką kawę włoską wybrać

Przede wszystkim jeśli chcemy wybrać wysokiej jakości kawę, musimy zastanowić się jaki smak kawy nam odpowiada. Inne rodzaje kawy nadają się dla miłośników mocnych gorzkich smaków, a inne dla osób, które wolą delikatną kawę. Sklepy z kawą jak np. Mariano Italiano 24, oferują nie tylko kawę prosto od producenta z włoch ale również autorskie mieszanki, któe mogą być w stu procentach dostosowane do Twoich potrzeb: https://marianoitaliano24.pl/pl/c/Kawa-ziarnista/60. Dlaczego mieszanki kaw to dobry pomysł? Przede wszystkim często smak kawy tylko jednego rodzaju może być dla nas za gorzki lub zbyt lekki. W tym celu, aby w odpowiedni sposób zrównoważyć smak kawy i dopasować do wielu gustów, możemy postawić na odpowiednią mieszankę, która będzie  w stu procentów pasować do naszych preferencji.