dom bliźniak

Dom bliźniak to bardzo często wykorzystywany rodzaj zabudowy z uwagi na niższe koszty budowy i energooszczędność. Jak każde rozwiązanie domy w zabudowie bliźniaczej mogą mieć wiele zalet i wad. Sprawdź czy będzie to dobry wybór dla Ciebie.

Zalety i wady domów w zabudowie bliźniaczej

Najczęściej wskazywaną wadą domów bliźniaków jest bliskość sąsiadów. Często zdarza się, że domy zamieszkiwane są przez rodziny – nie jest to jednak regułą. Domy w zabudowie bliźniaczej kupowane są przez osoby, które się nie znają. Bliskość sąsiadów może być postrzegany jako wada lub zaleta. Obecność innych osób może wpływać pozytywnie na poczucie naszego bezpieczeństwa. Dom bliźniak to przede wszystkim rozwiązanie na pograniczu domu wolnostojącego a domów szeregowych. Decydując się na dom bliźniak zyskujesz własny ogród, osobny garaż, podjazd i wiele innych elementów typowych dla domu wolnostojącego. Połączenie dwóch domów jedną ścianą sprawia, że jesteśmy w stanie zaoszczędzić na ogrzewaniu.

Dom bliźniak Katowice

Szukając domów w zabudowie bliźniaczej w okolicach Katowic, sprawdź ofertę Lea Development – dewelopera, który oferuje nowe domy na osiedlu Wzgórze Witosa. Na etapie projektowania istnieje możliwość dopasowania obiektu do indywidualnych potrzeb. Więcej informacji na temat domów bliźniaków znajdziesz tutaj: https://wzgorzewitosa.pl/dom-blizniak-katowice.