klimatyzator do niewielkiego butiku

Klimatyzacja jest dzisiaj niezbędnym wyposażeniem każdego sklepu, zwłaszcza latem. W przypadku niewielkich pomieszczeń zastanawiamy się jednak nad tym jaki typ klimatyzatora wybrać i czy jest on w ogóle konieczny. Jakie urządzenie wybrać w przypadku niewielkiego butiku? Na to pytanie odpowiemy w poniższym artykule.

Klimatyzator – abc

Klimatyzator jest to urządzenie do chłodzenia pomieszczenia. Składa się ono z dwóch części. Pierwsza z nich jest umieszczona wewnątrz pomieszczenia. Oddaje chłodne powietrze. Druga z nich umieszczona jest na zewnątrz budynku i oddaje ciepłe powietrze.

Typy klimatyzatorów

Na rynku występują podstawowe dwa typy klimatyzatorów. Pierwszy z nich to klimatyzator stacjonarny, drugi mobilny.

Klimatyzatory stacjonarne są na stałe zamontowane w konkretnym pomieszczeniu. Do ich montażu konieczna jest ingerencja w konstrukcję budynku. Klimatyzatory stacjonarne montuje się zazwyczaj pod sufitem, tam gdzie jest najwięcej ciepłego powietrza, które jest lżejsze od chłodnego, zatem gromadzi się w wyższych partiach pomieszczenia. To sprawia, ze ten typ klimatyzatorów jest nieco bardziej wydajny.

Klimatyzatory mobilne pozwalają na przenoszenie klimatyzatora tam gdzie aktualnie potrzebujemy schłodzenia pomieszczenia. Konieczne jest jednak okno, ponieważ ciepłe powietrze za pomocą rury wyrzutowej jest odprowadzane na zewnątrz pomieszczenia. Niekwestionowaną zaletą klimatyzatorów przenośnych, jest fakt, iż po zakończeniu sezonu letniego możemy je schować, aby nie zabierały miejsca.

Dodatkowe funkcje w klimatyzatorach

W najnowszych klimatyzatorów, które jednak charakteryzują się wysoką ceną i niską dostępnością, montowane są dodatkowe filtry pozwalające na oczyszczanie powietrza. Innym już częściej spotykanym dodatkowym udogodnieniem w klimatyzatorach jest funkcja grzania. Taki klimatyzator może zimą posłużyć do dogrzewania pomieszczenia.

Jaki klimatyzator wybrać do niewielkiego butiku?

Do niewielkiego butiku można zamontować klimatyzator stacjonarny o mniejszej mocy. Jeżeli jednak nie mamy możliwości lub zgody właściciela w ingerencję w konstrukcję budynku, można zdecydować się na klimatyzator przenośny, również ten dwufunkcyjny. Więcej na temat klimatyzatorów znajdziecie na stronie https://www.torell.pl/produkty/7/0/0/0/klimatyzacja