konstrukcje stalowe

Konstrukcje stalowe przez wzgląd na swój szeroki wachlarz zastosowań oraz wytrzymałość są obecnie najpopularniejszym rozwiązaniem budowlanym wykorzystywanym przez wiele sektorów gospodarki. Gdzie dokładniej znajdują zastosowanie konstrukcje stalowe? Jaka jest ich charakterystyka? Jak wygląda produkcja konstrukcji stalowych? Na te i więcej nurtujących pytań dotyczących zagadnienia, jakim są konstrukcje stalowe, znajdziesz w poniższym artykule – zapraszamy do lektury!

Konstrukcje stalowe – Śląsk i nie tylko

Szczególnie dużą popularnością konstrukcje stalowe cieszą się na Śląsku, który słynie z bycia okręgiem przemysłowym. Co ciekawe w regionie, którym jest Śląsk, konstrukcje stalowe są wykorzystywane nie tylko jako obiekty przemysłowe lub hale produkcyjne ale również jako obiekty użytku publicznego, czego przykładem mogą być chociażby dworzec kolejowy w Katowicach czy też dworzec PKP w Gliwicach. Powszechnie konstrukcje stalowe wykorzystywane są przez transport a także przemysł rozrywkowy (szczególnie sektor sportowy). Stadiony, zadaszone lodowiska oraz korty tenisowe to tylko niektóre przykłady dowodzące tego, że konstrukcje stalowe są niezawodnym i powszechnym rozwiązaniem stosowanym przez tą branżę. Z pewnością warto wspomnieć również o tym, że konstrukcje stalowe chętnie wykorzystywane są też w sektorze usług – spotkać je można w roli centrów handlowych a także centrów logistycznych i pocztowych.

Produkcja konstrukcji stalowych – jak wygląda?

Produkcja konstrukcji stalowych, choć to zdecydowanie szybki proces, jest bardzo wymagająca. Niemożliwym jest produkcja konstrukcji stalowych przez firmy bez odpowiednich uprawnień a do ich wzniesienia, a właściwie to nawet złożenia na nie zamówienia, koniecznym jest wykonanie projektu przez upoważnioną do tego jednostkę. Bardzo ważnym jest również to, że produkcja konstrukcji stalowych odbywać się powinna w doskonale wyposażonym, zautomatyzowanym i skomputeryzowanym parku maszynowym – w przypadku tych budowli nawet najmniejsze detale mają wpływ na siłę nośną konstrukcji i jej wytrzymałość, dlatego spawanie nie może odbywać się w spartańskich warunkach. Produkcja konstrukcji stalowych to zadanie, którego podejmują się wyspecjalizowane zakłady przemysłowe znane jako wytwórnie konstrukcji stalowych. Którego producenta konstrukcji stalowych wybrać?

Wytwórnia konstrukcji stalowych Zekon – niezawodny producent konstrukcji stalowych

Wytwórnia konstrukcji stalowych Zekon to rzetelny, wręcz niezawodny, producent konstrukcji stalowych słynący ze swoich realizacji na całym świecie. Wysokiej jakości konstrukcje stalowe zrealizowane przez producenta Zekon charakteryzują się dokładnością i estetyką spoin, wytrzymałością a także wykonaniem w pełnej zgodzie z projektem.Wytwórnia konstrukcji stalowych Zekon słynie z terminowo wykonanych realizacji oraz staranności zarówno w trakcie procesu produkcyjnego, jak i montażu konstrukcji stalowych. Sprawdź ofertę Zekon na stronie https://www.zekon.pl/ i już dziś przekonaj się o niezawodności konstrukcji stalowych tego producenta!