rower elektryczny

Wielu użytkowników jednośladów na całym świecie decyduje się na rower elektryczny. Sklepy rowerowe oferują szereg modeli w zależności od potrzeb i zastosowania. Posiadając w domu klasyczny jednoślad możesz dokonać konwersji na rower elektryczny. Sprawdź jak wykonać przeróbkę roweru i jakie narzędzia wykorzystać.

Zestawy do konwersji roweru

Ulubiony jednoślad za pomocą odpowiednich narzędzi możemy w łatwy sposób przerobić na elektryczny. Niezbędny do tego procesu będzie zestaw do konwersji, który będzie wyposażony w najważniejsze elementy. Wygodny zestaw najczęściej posiada części tj. silnik, akumulator, sterownik i czujnik prędkości, wyświetlacz, manetkę, klocki hamulcowe czy wiązki przewodów elektrycznych.

Jak wykonać konwersję roweru na elektryczny?

W zależności od wybranego zestawu do konwersji, inaczej będzie przebiegał proces przeróbki roweru. Ma na to wpływ wiele czynników, m.in. umiejscowienie elementów układu oraz rodzaj napędu elektrycznego. Silniki mogą być zamontowane centralne lub w przedniej bądź tylnej piaście koła. Warto pamiętać również o odpowiednim doborze akumulatora, który odpowiada za prawidłowe funkcjonowania wspomagania. Na kierownicy montujemy wyświetlacz, klocki hamulcowe i manetkę.

Sprawdź dostępne zestawy do konwersji roweru na elektryczny w sklepie Energy Bike: https://energy-bike.pl/kategoria-produktu/zestawy-do-konwersji/.