tablet graficzny

Czy tablety rysunkowe są warte swojej ceny? Jeśli zastanawiasz się, czy powinieneś kupić i spróbować swoich sił w sztuce cyfrowej, zrób to! To bardzo zabawne i możesz dużo eksperymentować. Dowiedz się więcej o tabletach graficznych, aby móc w pełni korzystać z urządzenia i jego możliwości. 

Komponenty, które biorą udział w działaniu tabletu graficznego

Tablet graficzny: jeden z głównych elementów. Używasz części tabletu do rysowania, a także będziesz mieć kilka przycisków, którym możesz również przypisać funkcje lub skróty. Podczas rysowania możesz przypisać te przyciski do częstych czynności, takich jak powiększanie i pomniejszanie, powiększanie lub zmniejszanie pędzla, zmiana pędzla na gumkę i cofanie! Możesz dostosować swój tablet do klawiszy, których używasz najczęściej. Tablet graficzny możesz zakupić już w sklepie Huion

Pióro: kolejny główny składnik. Używasz rysika do rysowania na tablecie. Bez tego tablet tak naprawdę nie zareaguje na Twoje kwestie. Większość z nich ma co najmniej jeden lub dwa przyciski, które możesz dostosować i przypisać dowolną funkcję. Używam mojego jako przycisku zapisywania, a drugiego jako prawego kliknięcia myszą. Te dostosowania są zwykle wykonywane za pomocą menu instalowanego na komputerze podczas instalacji tabletu. Powinien być bardzo łatwy i intuicyjny w użyciu. 

Wrażliwość na nacisk: ta jest bardzo ważna. Zanim zaczniesz rysować na komputerze, wyreguluj czułość tabletu na nacisk na wygodną dla siebie wartość. W zależności od tego, jak mocno naciskasz pióro w tablecie, komputer odczyta go inaczej. Jeśli naciśniesz go mocno, narysuje bardzo grube linie, jeśli naciśniesz go lekko, uzyskasz cieńsze linie. Wykorzystaj wrażliwość na nacisk na swoją korzyść i ułatw sobie pracę!

Oprogramowanie: po podłączeniu tabletu powinno działać od razu. Możesz od razu zacząć używać rysika i tabletu. Zasadniczo przełączasz się z myszy na tablet graficzny. Należy jednak wziąć pod uwagę dwie rzeczy: Musisz zainstalować oprogramowanie i sterowniki tabletu. Bez niego możesz nie mieć urządzenia do rysowania w warunkach roboczych, ani nie będziesz w stanie dostosować go do swoich potrzeb. Jest dostarczany z płytą CD lub bardzo łatwo można znaleźć pliki do pobrania na stronie internetowej jego marki! Nie zapomnij tylko sprawdzić, czy pobierasz oprogramowanie dla odpowiedniego modelu.

Weź pod uwagę wybrane oprogramowanie do rysowania. Popularny Paint tak naprawdę Ci nie pomoże. Ten program jest po prostu zbyt ograniczony.