lodziarnia Nowe Horyzonty w Zielonej Górze

Lody to ulubione desery na cały świecie. Niezależnie od koloru skóry, wyznania czy narodowości – wszyscy zjadamy kilkanaście litrów lodów rocznie. Zatem czy nie szkodzą one naszemu zdrowiu? Tego dowiesz się w poniższym artykule.

Lody a składniki odżywcze

Niezależnie od rodzaju smakowych lodów – jeśli są przygotowane z naturalnych składników to mają dobroczynny wpływ na nasz organizm, czyli są zdrowe. Po pierwsze lody mleczne zawierają dużo wapnia, który jest podstawowym budulcem naszych kości i zębów. Te chłodne desery są też dobrym źródłem witamin typu: A, C, D i E. Na dodatek zawierają one także witaminy z grupy B, dlatego wspomagają pracę układu nerwowego. Dzięki temu łatwiej jest nam uporać się ze stresem czy też zmęczeniem. Lody z naturalnych składników zawierają także więcej potasu, magnezu i fosforu – są też lekkostrawne. Dlatego tym bardziej powinniśmy sięgać po te lodowe przysmaki, które są zdrowszą alternatywą dla innych słodkości.

Dla kogo lody są przeciwwskazane?

Lodów nie powinny jeść osoby, które są na diecie – ze względu na dużą zawartość tłuszczu. Szczególnie biorąc pod uwagę tuczące dodatki, takie jak: bita śmietana, bakalie, polewy czy też czekolada. Nie zaleca się także spożywania lodów osobom cierpiącym na cukrzycę. Warto również podkreślić, że nie powinno się popijać lodów gorącymi napojami, ponieważ zbyt gwałtowna zmiana temperatury może skutkować anginą.

Lodziarnie w Zielonej górze

Zielona Góra to historyczna miejscowość w województwie dolnośląskim. Możemy tutaj zaznać wielu ciekawych atrakcji takich jak centrum Nauki, piękne parki, muzea i malowniczy deptak. Zielona góra ma również świetnie rozwiniętą sieć zarówno komunikacyjną jak i hotelową czy też gastronomiczną. Na szczególne uznanie wśród miłośników słodkości są lody z naturalnych produktów z lodziarni Nowe Horyzonty, która znajduje się w Zielonej Górze. Na miejscu oferowane są także gofry, pyszna kawa i herbata. Wszystkie desery można zamówić również na dowóz. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, koniecznie zajrzyj na stronę internetową:
http:// https://nowe-horyzonty.com/dowoz/