jak wybrac materac

Materace kieszeniowe są dzisiaj niezwykle popularnym typem materacy. Wybierają je pary, na materacach sprężynowych śpią dzieci i seniorzy. Jak wybrać idealny dla siebie materac kieszeniowy, żeby posłużył nam na lata?

Materac kieszeniowy – charakterystyka typu

Materace kieszeniowe są zbudowane z kieszeni, w których znajdują się sprzężny. Cała konstrukcja jest obudowana pianką poliuretanową. Niekiedy konstrukcja wzmocniona jest matą z pianki kokosowej, nie tylko utwardza ona konstrukcję, ale również polepsza wentylację materaca. Materace kieszeniowe mogą posiadać różne wysokości, ale nie decydujmy się na te niższe niż 18 cm, gdyż nie będą one posiadamy wystarczająco grubej warstwy pianki, przez co sprężyny zaczną się szybciej uwydatniać.

Materac kieszeniowy a tradycyjny materac sprężynowy

Materace kieszeniowe różnią się od tradycyjnych tym, że sprężyny są w nich odseparowane od siebie. W systemie tradycyjny sprężyny są ze sobą połączone i razem pracują , ciężar rozkłada się równomiernie na większą powierzchnię, co ma również swoje wady w przypadku, gdy na materacu śpią dwie osoby. Ruchy jednej odczuwa druga. W materacu kieszeniowym każda ze sprężyn ukryta jest w kieszeni. Kieszenie są ze sobą połączone, ale sprężyny nie. Ciężar rozkłada się tylko na jednej sprężynie. Drgania w jednym miejscu nie są odczuwalne w innym. Co sprawia, że ten rodzaj materaca jest bardziej polecany dla par niż tradycyjny.

Jak wybrać materac kieszeniowy?

Wybierając materac kieszeniowy do wyboru mamy wiele typów. Kupić możemy te wzbogacone o piankę termoplastyczną, lateks oraz piankę HR. Pianka termoplastyczna jest polecana osobom mającym problemy z krążeniem. Lateks wpływa pozytywnie na wentylację materaca. Poleca się go zwłaszcza osobom, mającym problemy z regulacją temperatury w trakcie snu.

Wybierając materac zwróćmy również uwagę na jego twardość. Poziomy twardości zależne są od zalecanej wagi osoby, dla której materac jest przeznaczony.

Ciekawą propozycją materaca kieszeniowego jest https://common.sklep.pl/materace-sprezynowe/139-materac-kieszeniowy-suza-140×200-kokos-lateks-5902921951858.html