Materace sprężynowe kieszeniowe są często wykorzystywane w domach i hotelach. Każdy marzy o tym, żeby w swojej sypialni mieć łóżko w rozmiarze king size, niestety w małych mieszkaniach okazuje się, że łóżko 160×200 jest już za duże. Często więc kupuje się materac o wymiarach 140×200.

Materace kieszeniowe – co to

Materace kieszeniowe jest to typ materacy, w którym każda ze sprężyn umieszczona jest w osobnej kieszeni. Pracują one osobno i nie są w żaden sposób połączone ze sobą. To wszystko sprawia, że ten rodzaj materaca sprężynowego jest idealny dla par, gdyż jedna osoba nie czuje, gdy druga przykładowo wstaje w nocy czy wierci się.

Materace 140×200 dla jednej osoby czy dla dwojga

Przyjęło się, że materac dwuosobowy znaczna się od rozmiaru 160×200. Niestety nie w każdej sypialni w mieszkaniu taki materac się zmieści. Wobec tego warto zakup mniejszego i jeżeli nie jesteśmy sami dużych rozmiarów, taki rozmiar materaca w zupełności wystarczy dla dwóch osób.

Rodzaje materacy kieszeniowych 140×200

Materacy kieszeniowych w rozmiarze 140×200 znajdziemy kilka. Pierwszym typem materaca jest ten z warstwą lateksową. Sprawia ona, że materac oddycha i jest idealnym rozwiązaniem na lato. W sklepach znaleźć możemy również materace z pianką termoplastyczną. Ten typ pianki działa w zupełnie inny sposób niż standardowa, bowiem kurczy się pod wpływem ciepła i nacisku.

Inną warstwą jaką możemy spotkać w materacach kieszeniowych w rozmiarze 140×200 jest kokos. Wpływa on na wentylację pianki i komfort snu, również utwardza materac, co przydatne jest w przypadku osób cięższych.

Propozycją materaca kieszeniowego w rozmiarze 140×200 cm jest model SUZA, pochodzący ze sklepu common. Można go zobaczyć pod adresem:

https://common.sklep.pl/materace-sprezynowe/139-materac-kieszeniowy-suza-140×200-kokos-lateks-5902921951858.html