znicz kapliczka

Znicze przede wszystkim symbolizują naszą pamięć o bliskich nam osobach, których już z nami nie ma. Jest to również sposób na to, aby miejsce ich spoczynku prezentowało się elegancko, schludnie i adekwatnie do miejsca. I choć mogłoby się wydawać, że nie jest to nic szczególnego, to rodzajów zniczy jest cała masa. Na jakie warto więc zwrócić uwagę?

Znicz kapliczka, czyli elegancka klasyka

Znicz kapliczka to jeden z najpopularniejszych i najchętniej wybieranych motywów zniczy. Nie można się jednak temu dziwić – znicz kapliczka może przybierać naprawdę różne formy. Bardzo często można spotkać się z połączeniem motywu kapliczki z aniołkiem. To zestawienie bardzo często wybierane jest dla miejsc, w których spoczywają osoby młode i dzieci. Kapliczki w formie zniczy często zdobią motywy kwiatowe, nawiązujące wręcz do wieńców. Często można zauważyć również znicze kapliczki, które stworzone są ze szkła. Takie rozwiązanie w piękny sposób prezentuje znajdującą się wewnątrz świecę, a także pozwala uwydatnić jasne, ciepłe światło. 

Znicze kapliczki znajdziesz na stronie http://ozdobiarnia.pl/kategoria-produktu/znicze/znicz-kapliczka

Znicze personalizowane – symbol pamięci i miłości 

Znicze personalizowane są świetnym rozwiązaniem z kilku powodów. Po pierwsze, nie są one tak atrakcyjne dla złodziei grasujących na cmentarzach. W końcu znacznie ciężej sprzedać znicz z dedykacją, imieniem czy nawet zdjęciem. Personalizowane znicze to również sposób na podkreślenie tego, jak brakuje nam tej osoby. To także doskonały symbol naszej pamięci o bliskiej nam osobie. Na zniczu możemy umieścić dedykację lub cytat, który uznamy za odpowiedni. Warto również mieć na uwadze to, że tego typu znicz jest swego rodzaju inwestycją. Taka dekoracja nagrobka z całą pewnością będzie służyć przez długi czas – co jest również rozwiązaniem znacznie bardziej ekologicznym, niż w przypadku zniczy jednorazowych.