Lublin miasto

Lublin należy do najprężniej i najlepiej rozwijających się ośrodków po lewej stronie Wisły. Bywa nawet określany stolicą wschodniej Polski. Jest stolicą województwa lubelskiego, dzięki czemu pełni rolę centrum administracyjnego, kulturalnego oraz gospodarczego. Warto również zaznaczyć, że Lublin jest obecnie jednym z głównych ośrodków akademickich w Polsce. W ostatnich latach główna napędową gospodarki mieście stanowi przemysł. Tereny te są bardzo atrakcyjne dla inwestorów. Pomaga w tym bliskie sąsiedztwo Ukrainy i Białorusi, a co za tym idzie spora ilość ludności napływowej. Poza przemysłem ważny trzon gospodarki miasta stanowią mali przedsiębiorcy. W Lublinie powstaje wiele nowych firm. Należą do nich między innymi firmy usługowe świadczące takie usługi wynajem samochodów. Lublin posiada także specjalną sferę ekonomiczna w Felinie, w której działa się obecnie około 42 firm. Nie ulega wątpliwości, że w osoatnich latach Lublin przeżywał intensywny rozwój (zobacz ten artykuł )

Potencjał turystyczny Lublina

Lublin centrum

Poza przemysłem Lublin to także bardzo ciekawe miasto pod względem turystycznym. Posiada ono bardzo barwna historię, której ślady możemy zobaczyć w centrum Lublina. W I Rzeczypospolitej Lublin był miastem królewskim. Miasto posiada zabytki z różnych epok – od romanizmu czy gotyku po modernizm. Szczególnie warto zobaczyć w Lublinie stare miasto i dzielnice Śródmieście. Do najbardziej rozpoznawalnych zabytków Lubelskich należą neostylowy zamek lubelski oraz Brama Krakowska przy placu Łokietka. Poza centrum niezwykle urokliwe są tereny wokół Lublina. Zwiedzając ten region warto posiadać samochód. Jeśli z jakiś względów nie posiadamy samochodu lub prawo jazdy, to pozostaje nam wynajem samochodu. Lublin to miasto, w którym znajdziecie bardzo wiele wypożyczalni samochodów.

Podsumowanie

Lublin jest ciekawą okazją na spędzenie letniego weekendu. Wybierając się w jego rejony warto także “zahaczyć” o inne miejsca na turystycznej mapie Lubelskiego. Niezwykle interesującym miastem jest również Zamość, który zachwyca swoja historią oraza zabytkami. Odwiedzając Lublin można także dostrzec, jak miasto się rozwija, a wokół niego powstają nowe inwestycje.