Koło łańcuchowe

Kiedy przychodzi dzień wymiany koła łańcuchowego pierwsze co robimy, to chwytamy się za portfel. Dlaczego te maszyny muszą być takie drogie? Oczywiście należy uwzględnić w kosztach eksploatacji niezbędne smarowanie i inne procedury konserwacyjne, które pozwolą wydłużyć żywotność sprzętu. Niemniej, prędzej czy później pojawi się problem z częściami maszyny, które trzeba będzie wymienić. W dzisiejszym artykule omówimy trzy najlepsze koła do 500 zł, a wszystkie ze sklepu http://www.kolalancuchowe24.pl. Oczywiście na samym początku podkreślamy, że cena będzie uzależniona ściśle od rozmiaru (ilości zębów) koła. Tak czy owak, w przypadku najpopularniejszych rozmiarów będzie ona akceptowalna dla naszego budżetu.

1. Koło łańcuchowe żeliwne

Numer jeden w naszym zestawieniu. Żeliwo jest materiałem, który nie tylko jest niezwykle tani w użyciu, ale również bardzo wytrzymały i odporny na uszkodzenia mechaniczny. Nie ma lepszego i tańszego materiału do kół łańcuchowych niż żeliwo. Zwycięzca kategorii cena / jakość!

2. Koło łańcuchowe nierdzewne

Chyba oczywista pozycja dla wszystkich osób związanych z przemysłem i częściami maszyn. Stal nierdzewna jest niezwykle odporna na trudne warunki atmosferyczne. Nie straszna jej rdza ani korozja. Na stronie dostępne są koła nierdzewne z piastą, najczęściej wykonane ze stali C45, oczywiście zgodnie z normami ISO R606. To gwarantuje wysoką trwałość.

3. Koła łańcuchowe nierdzewne z hartowanymi zębami

Indukcyjne hartowanie zębów pozwala im zachować wyższą trwałość. Są po prostu twardsze, dzięki czemu łańcuch nie jest w stanie zetrzeć ich tak szybko jak konwencjonalne koło zębate. Dlaczego więc wylądowało na ostatniej, trzeciej pozycji? Argumentem za takim stanem rzeczy jest cena. Proces hartowania jest kosztowny, dlatego również produkt ten jest droższy. Koła z hartowanymi zębami są jednak niewątpliwe najlepsze w kategorii jakość!

Podsumowanie

Nie zawsze trzeba warto przepłacać. W sytuacji, w której potrzebujemy koła do maszyny pracującej pod umiarkowanym obciążeniem z powodzeniem wystarczy nam koło łańcuchowe żeliwne. W innych przypadkach polecamy zainteresować się kołami łańcuchowymi nierdzewnymi oraz tymi z hartowanymi zębami, co niestety uszczupli nasz budżet nieco mocniej.