wesele

Organizując wesele należy zadbać o wiele kwestii. Bardzo ważne jest przecież miejsce, w którym odbywać się będą uroczystości weselne, ale i również menu. Należy także zadbać o komfort każdego gościa, ale i o… dobrą zabawę! Na jakie weselne zabawy najczęściej stawiamy?

On czy Ona, czyli test zgodności

To jedna z najpopularniejszych ostatnio gier weselnych, w której udział bierze Pani Młoda oraz Pan Młody. Para Młoda siada na środku sali, plecami do siebie. W ręku trzymają tabliczki z napisem “On” oraz “Ona”. Orkiestra czy też DJ zadaje zabawne pytania, a Państwo Młodzi mają za zadanie zgodnie odpowiedzieć, kto będzie się tym zajmował. Jakie najczęściej zadawane są pytania? Oto kilka przykładowych pytań:

  • Kto będzie gotował obiady?
  • Kto będzie trzymał pieniądze?
  • Kto pierwszy zasypia w łóżku?
  • Kto jest bardziej zabawny?

Jeśli nie życzymy sobie któregoś z pytań warto to uzgodnić wcześniej z wodzirejem, który zajmować się będzie zabawami na naszym przyjęciu weselnym.

Zdjęcie pochodzi ze strony internetowej solvent-ka.eu. Firma zajmuje się między innymi cięciem laserowym w Katowicach.

Jedzie pociąg z daleka…

Ta zabawa to niewątpliwie królowa polskich wesel. Kto z nas nie kojarzy piosenki ,,Jedzie pociąg z daleka’’? To świetna zabawa integrująca wszystkich gości. Tworzymy ogromny pociąg, prowadzi go zazwyczaj Pani Młoda bądź Pan Młody. Przystanki odbywają się w kilku krajach, które słyną z konkretnych rzeczy i tak też we Francji wszyscy goście tańczą kankana, w Rosji kozaczoka, a w Polsce… poloneza!

Świstaki

Zabawa, w której mierzą się rodziny przeciwko sobie – tworzymy drużynę Panny Młodej oraz Pana Młodego. Rywalizacja będzie bardziej zaostrzona. Tworzone są dwa zespoły, w każdym z nich występują 4 osoby. Uczestnicy zabawy siadają w dwóch rzędach, naprzeciw siebie. Wygrywa zespół, który jako pierwszy wykona wszystkie zadania. Ważne jest, aby pierwsza osoba, która ukończy zadanie dała sygnał w postaci klepnięcia po plecach drugiej osobie ze swojej drużyny, która wykona kolejne zadanie.

Oto przykładowe zadania, które można oczywiście modyfikować:
1. Pierwsza osoba zjada banana.
2. Druga osoba robi 10 pajacyków.
3. Trzeci gość weselny pompuje balon foliowy tak, aby ostatecznie pękł. Może być to trudne zadanie z uwagi na to, że balony foliowe są bardzo wytrzymałe.
4. Ostatnia osoba musi zjeść pół szklanki bułki tartej, a następnie zagwizdać sto lat Młodej Parze. Zadanie jest trudne, gdyż bułka tarta wysusza ślinę.

Dzięki takim lub podobnym zabawom weselne przyjęcie będzie jeszcze lepsze! Dekoracje weselne kupisz na stronie internetowej https://towarnafestyny.pl/