Sporo osób zastanawia się, jakie kierunki studiów są najpopularniejsze. Wiele zależy tutaj od konkretnego miasta. Chętnie wybierane są studia podyplomowe na Śląsku. Popularne jest również zarządzanie i inżynieria produkcji. Warto dowiedzieć się, jakie są jeszcze popularne studia w naszym kraju.

Kryminalistyka studia

W Polsce bardzo popularne jest studiowanie. Co roku pojawia się wielu chętnych do nauki na uniwersytetach i uczelniach niepublicznych. Uczelnie oferują stacjonarne i niestacjonarne studiowanie dla każdego. Warto wiedzieć o tym, że według raportu opublikowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego najpopularniejszym obecnie kierunkiem jest informatyka. Zgłosiło się na nią 36 tysięcy kandydatów. Należy wiedzieć o tym, że drugim najpopularniejszym kierunkiem jest psychologia, która została wybrana w tym roku przez 35 tysięcy osób. Natomiast na trzecim miejscu jest zarządzanie. Co istotne, popularna jest również kryminalistyka, na którą można zapisać się w praktycznie każdym większym mieście. Bogatą ofertę studiów licencjackich i magisterskich znajdziesz w ofercie WSZOP – wszystko na temat rekrutacji na studia znajdziesz na stronie: https://wszop.edu.pl/

Jak wygląda studiowanie w Polsce?

Okazuje się, że na studia w tym roku przyjęto aż 428 tysięcy osób. Jest to bardzo dużo jak na warunki europejskie. W większości krajów Europy trzeba za nie zapłacić. Co ciekawe, naukę na studiach pierwszego stopnia rozpoczęło w tym roku ponad 319 tysięcy osób. Jeżeli mowa o drugim stopniu studiów, to zapisało się ponad 100 tysięcy ludzi. Warto wiedzieć o tym, że w wielu miastach oferowane jest również zaoczne kształcenie. Jest to bardzo ceniona opcja zwłaszcza przez osoby, które z różnych powodów zmuszone są do podjęcia aktywności zawodowej. Trzeba jednak wiedzieć o tym, iż studia zaoczne nie są darmowe, jednakże ich koszt nie jest wysoki.