nawierzchnia sportowa

Projektowanie boisk sportowych to bardzo wymagająca inwestycja. Przy jej tworzeniu należy uwzględnić jego funkcjonalność a także walory estetyczne. Boiska sportowe budowane są obecnie nie tylko jako obiekty komercyjne, coraz więcej tego typu inwestycji powstaje na prywatnych posesjach. Budowa boiska sportowego musi spełniać pewne wymogi (niezależnie od tego czy jest to obiekt komercyjny czy do prywatnego użytku). Najwięcej uwagi poświęca się wyborze odpowiedniej nawierzchni sportowej.

Nawierzchnia zapewniająca komfort gry

Czy nawierzchnia może zapewniać komfort gry? Zdecydowanie tak! Jeśli będzie idealnie wyprofilowana, odpowiednio elastyczna może mieć realny wpływ na komfort gry. Czasy w których na boiskach instalowano nawierzchnię betonową czy asfalt odeszły w zapomnienie. Obecnie dużą popularnością cieszą się nawierzchnie wykonane z polipropylenu, tartanu oraz sztuczna murawa. Dużą zaletą tychże nawierzchni jest możliwość zainstalowania prawie na każdym boisku sportowym. Z powodzeniem możemy je zamontować na boiskach do piłki nożnej, boiskach wielofunkcyjnych, do koszykówki a nawet na kortach tenisowych.

Sprawdź na ile nawierzchnia sportowa jest praktyczna

Wybór nawierzchni zawsze musimy dostosować do rodzaju boiska. Nie na każdym boisku sportowym sprawdzi się nawierzchnia ze sztucznej murawy, czy tartanu. Jeśli to możliwe sprawdźmy na ile nawierzchnia sportowa jest praktyczna. Sklepy sportowe udostępniają specyfikację produktową. Można z niej dowiedzieć się na jaki rodzaj boiska nawierzchnia jest przydatna, jaki posiada stopień giętkości, czy posiada funkcję amortyzowania upadków. Nie bez znaczenia jest również sposób montażu nawierzchni. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór nawierzchni modułowej. Taką formę ma nawierzchnia typu Courty. Przykładowe zastosowanie nawierzchni Courty sprawdzisz na stronie: https://courty.pl