freddie mercury

Zespół Queen z pewnością wpisał się w historii muzyki jako legendy rocka. Śmierć Freddiego Mercury’ego była dla wielu fanów ogromnym ciosem. Artyści tworzyli ponadczasową muzykę, którą do dzisiaj możemy słuchać w wielu stacjach radiowych oraz programach muzycznych. Twórczość zespołu jest aktualnie wstrzymana, aczkolwiek członkowie nie zaprzestali działalności grupy po śmierci. Barwność postaci, nietuzinkowa charyzma oraz szereg skandali Freddiego zaowocowało wyprodukowaniem filmu biograficznego o jego życiu oraz początkach i szczycie sławy zespołu. Film jest dostępny w kinach w Polsce od 2 listopada. Światowa premiera miała miejsce tydzień wcześniej – 24 października. Ekranizacja historii muzyków odnosi wielki sukces na arenie międzynarodowej, w tym w Polsce. Po trzech tygodniach film osiągnął wynik ponad pół milionowej widowni w kraju. Jest to niemały sukces, ponieważ filmy biograficzne nie cieszą się u nas dużą popularnością, szczególnie jeżeli film jest anglojęzyczny. Rezultat jaki film zdążył osiągnąć może być dowodem na wielki szacunek oraz dużą popularność jaką zespół cieszy się nadal w kraju nad Wisłą.

 

Oceny i recenzje

Film jest oceniany bardzo często przez krytyków jako dobry lub bardzo dobry. Wiele postaci ze świata polskiego show biznesu uważa, że jest to film, który powinien obejrzeć każdy kto zna chociaż kilka utworów zespołu Queen, co akurat jest możliwe. Większość społeczeństwa zna twórczość zespołu. Piosenki takie jak tytułowa Bohemian Rhapsody, Radio GaGa, We Will Rock You, The Show Must Go On to jedne z wielu kawałków, które wiele z nas jest w stanie nawet zaśpiewać, mimo że nie są to utwory wykonywane w języku polskim. Płyty muzyczne zespołu sprzedały się w wielomilionowych nakładach na całym świecie, także w Polsce, a ich popularność nie spada. W wyniku takiej historii i tak dużego zapotrzebowania na ten film, nie mogło nic pójść niezgodnie z planem.

 

 

Płyty muzyczne zespołu w sklepie z płytami winylowymi

Queen jako zespół, którego największe czasy świetności przypadały na lata 80-te oraz 90-te idealnie wpisuje się w charakter starych formatów muzycznych. Sklep z płytami winylowymi oferuje wiele płyt, książek oraz zapisów z koncertów na DVD.