Buty do biegania asics

Żadnemu z biegaczy nie trzeba przedstawiać marki Asics. Obuwie tego producenta jest bowiem tak rozpoznawalne, że noszą je miliony miłośników biegania na całym świecie. W tym wpisie przedstawimy Wam najpopularniejsze linie obuwia do biegania Asics, których nowe odsłony prezentowane są do dziś.

1949 roku w Kobe, jednym z większych miast portowych położonych na japońskiej wyspie Honsiu, Kihachiro Onitsuk założył firmę “Onitsuka Tiger”, która w 1977 roku została nazwana ASICS od słów łacińskiej sentencji “Anima Sana In Corpore Sano”. Choć marka zasłynęła tworząc obuwie do koszykówki, szybko to właśnie buty do biegania stały się znakiem rozpoznawczym tego brandu.


Popularnie linie obuwia do biegania Asics

Przez przeszło 40 lat marka Asics stworzyła wiele linii, które stały się kultowe i doczekały się wielu edycji. Niektóre z nich produkowane są niezmiennie od lat 80 ubiegłego wieku.

Asics Gel Nimbus

Linia Gel Nimbus swoja premierę miała w 1999 roku i do dziś doczekała się 23 odsłon. Premiera Gel Nimbus 23 miała miejsce na koniec 2020 roku, a według nieoficjalnych informacji premiera 24 osłony jest zaplanowana na luty 2022 roku. Ta nazwana od chmur „cumulonimbus” linia dedykowana jest osobom ze stopą neutralną/supinującą.

Asics Gel Kayano

Model Gel Kayano nazwany od nazwiska projektanta powstał w 1993 roku i doczekał się już aż 28 osłon, a w świetle niektórych informacji na tym nie koniec. Model ten rozsławił obuwie do biegania Asics. Kolejna premiera ma mieć miejsce już tradycyjnie w miesiącu maj kolejnego roku.

Asics Gel Cumulus

W linii Cumulus dotychczas pojawiły się 23 odsłony. Ostatnia z nich w męskiej wersji przyciągała uwagę niebieską podeszwą. Amortyzacja Flytefoam Propel doczekała się całkiem pokaźnego grona fanów szukających kompromisu między miękką amortyzacją a dynamiką. Z ciekawostek w Gel Cumulus 23 dostępna jest wersja z wodoodporną membraną.