Nieustannie ewoluująca sytuacja na rynku zatrudnienia stwarza potrzebę ciągłego dostosowywania się do nowych warunków oraz poszukiwania nowych rozwiązań w obszarze kariery zawodowej. Coraz więcej osób podejmuje chęć podjęcia nauki na studiach wyższych, nie chodzi tutaj jedynie o naukę na studiach I czy II stopnia ale bardzo często o edukację na studiach podyplomowych. 

Katowice to jedno z większych miast na śląsku, które ma do zaoferowania bogatą ofertę edukacyjną. Katowice to miasto niezwykle lubiane przez studentów. Trudno się temu dziwić bowiem nie sama oferta edukacyjna w tym mieście ale możliwość bogate życie kulturalne, eventy, festiwale, koncerty i różnorodne wydarzenia artystyczne, przyciągają studentów zainteresowanych szeroko pojętą kulturą.

Jak prezentuje się oferta edukacyjna uczelni w Katowicach?

Jeśli chodzi o wybór studiów, specjalności i kierunków do studiowania, tutaj studenci mają w czym wybierać. Studia można podjąć zarówno na znanych uczelniach wyższych jak również tych prestiżowych niepublicznych. Katowice to miasto w którym funkcjonuje wiele uczelni oferujących różnorodne programy nauczania, zarówno na poziomie licencjackim, magisterskim jak i doktoranckim. Katowice jako centrum akademickie przyciąga studentów z różnych dziedzin ze względu na różnorodność i prestiż swoich uczelni.

Studia na popularnych kierunkach/specjalizacjach

Każdego roku można zaobserwować pewnego rodzaju trendy w temacie wyboru kierunków studiów. Nie inaczej jest w tym roku akademickim. Okazuje się, że na studiach podyplomowych najczęściej wybieranymi specjalnościami były: kadry i płace, bezpieczeństwo i higiena pracy, audyt energetyczny, metrologia w przemyśle. Coraz więcej studentów decyduje się podjąć naukę na specjalnościach technicznych. Jest to w pewnym sensie uzasadnione – na rynku pracy stale poszukiwani są specjaliści i wykwalifikowani fachowcy. W Katowicach jedną z uczelni, która prowadzi edukację na tych specjalnościach jest WSZOP. Więcej o rekrutacji na studia podyplomowe dowiesz się odwiedzając stronę uczelni: https://wszop.edu.pl/studia-podyplomowe/