ogród zimowy

Oranżeria to funkcjonalne pomieszczenie, które może pełnić wiele ról. Z jednej strony uatrakcyjnia bryłę budynku, a z drugiej może stanowić powiększenie przestrzeni domowej. W zależności od naszych potrzeb, możemy różnie zaaranżować oranżerię.

Funkcjonalna oranżeria cechy

Oranżeria daje nam przede wszystkim możliwość uprawiania egzotycznych gatunków roślin, które w naszym klimacie byłyby trudne w hodowli. Oczywiście to tylko jedno z zastosowań. Ogród zimowy możemy wykorzystać jako przedłużenie części mieszkalnej. Możemy go zaaranżować jako miejsce do relaksu, biuro czy salon.

Koszty oranżerii w Warszawie

Ogród zimowy jest często dużą inwestycją, zarówno jeżeli chodzi o koszty jak i nakład pracy. Ceny estetycznej i trwałej oranżerii mogą się wahać od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Koszty uzależnione są oczywiście od wykorzystanych materiałów, powierzchni, konstrukcji oraz samego wyposażenia oranżerii. Warto również pamiętać, że jeżeli dobudowujemy oranżerię do stojącego już budynku, a jego powierzchnia ma powyżej 35m2 musimy starać się o pozwolenie, co może generować dodatkowe koszty. Decydując się na oranżerię warto postawić na sprawdzoną ekipę. Dowiedz się więcej: http://www.ogrodyzimowe-expert.pl/oranzeria-warszawa/.