Plotery to urządzenia, które w swoim działaniu przypominają drukarki. Jednak prace jakie można wykonać ploterami są bardziej zaawansowane.

Trudno się temu dziwić, że plotery to jedne z najczęściej wybieranych maszyn do biur architektoniczny, agencji marketingowy i zakładów poligraficznych. Ogrom prac jakie potrafią wykonać plotery pokazuje, że są to urządzenia niezwykle uniwersalne.

Rodzaje ploterów

Rodzajów i modeli ploterów nie sposób wymienić jednak najpopularniejszy grupę tychże urządzeń stanowią plotery drukujące i plotery tnące. Praca obu ploterów jest inna jednak efekt jest ten sam – otrzymujemy doskonałą jakość wydruku i precyzyjnie wykonane grafiki. Plotery drukujące bardzo często znajdują użytek w zakładach poligraficznych. Przydają się do wykonywania druków wielkoformatowych, do gadżetów reklamowych itp. Plotery tnące są urządzeniami, które wykonują wszelkiego rodzaju kształty i formy. Z powodzeniem wykorzystywane są do wycinania w wielu materiałach: wyróżniamy plotery tnące karton, drewno a także materiały tekstylne.

Plotery w pełni zautomatyzowane drukarki wielkoformatowe

Jeśli szukamy maszyny, która perfekcyjnie i szybko wykona druk graficzny wielkoformatowy – plotery do tego typu zadań sprawdzają się idealnie. Są to w pełni zautomatyzowane drukarki wystarczy na pulpicie plotera wpisać i zaprogramować dowolną grafikę i już można wykonać wydruk. Ploter z racji tego że są to maszyny w pełni zautomatyzowane znajdują bardzo szeroki użytek. Przydają się wszędzie tam gdzie wykonuje się masowe zlecenia na wydruki wielkoformatowe, bannery i inne tego typu reklamy graficzne.

Plotery – gdzie kupić?

Plotery to specjalistyczne maszyny, które warto wybrać z uwzględnieniem dostępnej specyfikacji. W Polsce jedna z firm, która zajmuje się dystrybucją ploterów tnących i ploterów drukujących jest VESPLOTER. Jeśli szukasz sprawdzonej drukarki wielkoformatowej znanej marki sprawdź ofertę dostępną na stronie: https://vesploter.pl/