sklep z płytami

Muzyka to hobby, które potrafi wciągnąć bez reszty. Niemalże każdy posiada swoje ulubione zespoły i style muzyczne. Obecnie dostęp do muzyki wszelkiego rodzaju jest powszechny. Jeszcze nie tak dawno nową muzykę poznawało się głównie za sprawą radia lub przez znajomych. Przełomem okazał się internet, co odczuła dosyć mocno branża fonograficzna. Ludzie coraz rzadziej kupowali płyty muzyczne w sklepach z muzyką. Obecnie coraz bardziej zaczęły się liczyć odsłuchania na Spotify czy Youtube niż sprzedaż płyt. Niemniej jednak sprawdza się to bardziej przy muzyce popowej niż w przypadku niszowych gatunków.

Ponowna popularność płyt winylowych

W ostatnim czasie coraz większą popularność zdobywają sklepy z płytami winylowymi. Płyty gramofonowe charakteryzują się wyjątkowym dźwiękiem, który cenią sobie zwłaszcza melomani i audiofile. Mówi się, że jest bardziej głęboki, co słychać zwłaszcza przy niskich, basowych dźwiękach. Ponadto płyty winylowe posiadają duże okładki, co także jest zaletą, tym bardziej, że wiele albumów charakteryzuje bogatą oprawą estetyczną. Rynek płyt gramofonowych również się powiększył w ostatnim czasie. Pojawiły się reedycje albumów legendarnych zespołów. Ponadto wielu artystów wydających współcześnie płyty decyduje się na wybranie płyty winylowej jako głównego nośnika. Co ciekawe – teraz jest znacznie łatwiej kupić płytę winylową niż jeszcze kilka lat temu. Można to zrobić nawet w popularnych dyskontach. Z pewnością jest to przejaw mody, lecz warto zauważyć, że trwa ona już od kilku lat i nie traci na popularności, co jest jak najbardziej pozytywnym zjawiskiem.

Zakończenie

Decydują się na zakup czarnych krążków warto to zrobić w specjalistycznym sklepie z muzyką. Będziemy mieli znacznie lepszy wybór niż w popularnych sieciówkach ze sprzętem agd i rtv czy wspomnianych powyżej dyskontach. Ponadto często można dostać w nich znacznie ciekawsze wydania – np. japońskie. Sklepy z płytami takie, jak CD-DVD-VINYL.pl posiadają ogromny wybór albumów z całego świata oraz reprezentujących bardzo różne gatunki muzyczne.